Reklama

Są koncepcje, potrzebny głos mieszkańców

Data:

- Reklama -

Park u zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej miałby powstać w przyszłym roku. Zanim tak się stanie, przedstawiciele Urzędu Miejskiego oraz Zarządu Dróg i Zieleni, chcieliby usłyszeć opinie mieszkańców Suwałk na temat czterech przygotowanych koncepcji zagospodarowania tego terenu. Konsultacje rozpoczną się w lutym.

Na zdj. głównym – Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk oraz Olga Wasilewska, autorka koncepcji nowego parku

Warianty opracowane przez Olgę Wasilewską z Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach to punkt wyjścia do dalszej pracy nad ostatecznym wyglądem parku. Obszar o powierzchni 2 ha do tej pory wykorzystywany był m.in. jako plac konkursowy Pikniku Kawaleryjskiego, a w latach wcześniejszych – miejsce, gdzie pojawiał się namiot cyrkowy. Jeśli park powstanie – gdzie będą odbywać się zmagania ułanów? To pytanie na inny porę.

Pomysł zlokalizowania parku w tamtej części miasta ma być odpowiedzią na potrzeby mieszkańców związane z ograniczoną liczbą terenów rekreacyjnych w Suwałkach. Północna część miasta przestrzeni przyjaznych, włączających ma niewiele. Ta sytuacja może ulec zmianie – miasto i gmina Suwałki podpisały porozumienie o współpracy i realizacji różnorodnych działań, a koncepcja tworzenia terenów rekreacyjnych w te plany doskonale się wpisuje.

Jak podczas spotkania z dziennikarzami powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk – w różnych programach jest dużo środków na przystosowanie do zmian klimatu, na infrastrukturę błękitną i zieloną, na zachowanie przyrody. O pieniądze miasto zamierza aplikować przy najbliższej okazji.

Pierwotny plan zakładał lokalizację parku w kwartale przy Aquaparku i Hotelu Loft 1898. Pomimo wieloletnich prób porozumienia z właścicielem terenu – spółką, która zamierzała zbudować tam obiekt handlowy – do zamiany gruntu nie doszło.

Konsultacje rozpoczną się 6 lutego. W dniu 8 lutego o godz. 15.30 w suwalskim Aquaparku odbędzie się otwarte spotkanie dla mieszkańców – dotyczące opracowanych wariantów parku. Uwagi, które wpłyną i podczas spotkania, i podczas konsultacji zostaną rozważone i ewentualnie – naniesione do projektu.

Mówi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk:

O poszczególnych koncepcjach – Tomasz Drejer, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach:

Jaki będzie park na północy? Ratusz czeka na opinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wiemy, jak będzie wyglądał park na północy Suwałk

Suwalczanie zdecydowali w głosowaniu internetowym, który projekt nowego parku...

Dobiegły końca konsultacje. Trwa głosowanie nad wersją parku na północy Suwałk

Zakończył się I etap konsultacji społecznych związanych z powstaniem...

Park ma być miejscem do odpoczynku

Za nami spotkanie towarzyszące konsultacjom społecznym związanym z planami...

Radna apeluje o konsultacje w sprawie parku

W tym roku planowana jest budowa parku na os....