Z liderem udało się ugrać tylko seta. Ślepsk Malow Suwałki – Asseco Resovia Rzeszów 1:3

Kolejne w tym sezonie spotkanie z liderem w Hali Suwałki Arena przyciągnęło wielu kibiców chcących zobaczyć tuzy siatkarskiego świata. Tym razem na szczycie tabeli od paru tygodni znajduje się zespół z Rzeszowa i to z nimi w pierwszym meczu w nowym roku w ramach rozgrywek PlusLigi zmierzyli się biało-niebiescy.

Dla gości wygrana była ważna i z tego powodu, że we wtorek (03.01) kapitan Asseco Resovii, Fabian Drzyzga, świętował swoje trzydzieste trzecie urodziny, zatem taki prezent był mile widziany. Tak też się stało, choć suwalczanie pokazali, że mierzenie się z liderem nie podcięło im skrzydeł. Dowodem było i zwycięstwo w pierwszym secie, i dobra postawa w trzeciej oraz czwartej odsłonie, choć i w drugiej, mimo że przegranej większa różnicą, gospodarze potrafili zmobilizować się i walczyć do końca.

Po meczu Paweł Halaba ocenił, że choć spotkanie nie przyniosło punktów, to jest ono dobrym prognostykiem przed Pucharem Polski:

03 I 2023; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 ; Paweł Halaba
© 2023 Wojciech Otłowski

Pozytywnie o grze biało-niebieskich wypowiedział się Cezary Sapiński:

03 I 2023; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Asseco Resovia Rzeszów 1:3; Cezary Sapiński

Trener Kwapisiewicz żałował nieco mniej szczęśliwej dla jego podopiecznych końcówki trzeciego seta, wspomniał też o kontrowersyjnej decyzji w sprawie challenge’u. Zapytany o obawy w kwestii gry jego podopiecznych w play-offach stwierdził, że tę możliwość trzeba wywalczyć i o to starać się będą biało-niebiescy:

03 I 2023; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Asseco Resovia Rzeszów 1:3; Dominik Kwapisiewicz

Ślepsk Malow Suwałki – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (23, -19, -24, -22)

Tabela => tutaj

MVP: Jakub Kochanowski

03 I 2023; Suwałki Arena; PlusLiga; Ślepsk Malow – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 ; Komisarz: Monika Gorszyniecka oraz MVP: Jakub Kochanowski