Reklama

Badanie od redaktorów LegalBukmacher — ile zarabia pracownik zakładów bukmacherskich?

Data:

- Reklama -

Wielu typerów marzy o pracy w zakładach bukmacherskich. Oni myślą, że pracownicy zakładu siedzą w fotelach, nie robiąc prawie nic i dostają za to ogromne wynagrodzenie. W tym artykule dowiesz się, jakie wakaty oferują polskie strony z zakładami bukmacherskimi w Polsce i ile zleceniodawcy są skłonni zapłacić analitykom sportowym, kasjerom, personelowi pomocniczemu i innym pracownikom. LegalBukmacher przeprowadził badanie na ten temat, którego wyniki przedstawiamy poniżej.

Materiał partnera.

Wakaty w zakładach bukmacherskich

Najpierw sprawdzimy, gdzie szukać oferty pracy w zakładach bukmacherskich. Najpopularniejsze strony do poszukiwania pracy u bukmachera w Polsce to:

  • https://pl.jooble.org/
  • https://www.pracuj.pl/
  • https://www.praca.pl/
  • https://megapraca.pl/
  • https://www.olx.pl/

Oprócz wspomnianych powyżej specjalistów, firmy bukmacherskie zatrudniają również pracowników obsługi biurowej, księgowych, specjalistów ds. kadr, prawników, analityków finansowych itp. Możliwa jest też praca w domu – online. Przyjrzymy się jednak tylko tym pozycjom, które są bardzo ważne dla świadczenia usług bukmacherskich. 

Na czym polega bukmachera praca jako oddsmakera? Traderzy nie obliczają indywidualnych kursów na każdy mecz — pracują na specjalistycznym oprogramowaniu, opracowując algorytm bukmacherski, za pomocą którego analizują dostarczone informacje i oceniają prawdopodobieństwo zdarzeń sportowych. Normą jest również to, że większość kursów jest dostarczana przez zewnętrznego dostawcę, a analityk jest odpowiedzialny za ich sprawdzenie i wprowadzenie korekt. 

Inne typy zadań należą do analityka sportowego w firmie bukmacherskiej, choć niektórzy bukmacherzy łączą jego obowiązki z obowiązkami oddsmakera na tym samym stanowisku. Popularnym jest dzisiaj zawód livescout. Skupia się ona na poszukiwaniu zawodników sportowych. Jak zostać Livescoutem? Wystarczy posiadać laptop czy smartfon, znać zasady konkretnej dyscypliny sportowej i śledzić wydarzenia sportowe. Specjalista ds. marketingu również jest popularnym zawodem w tej branży. Osoby zajmujące się promocją i reklamą pracowały w serwisach bukmacherskich od dawna.

Opisane powyżej wakaty przewidują możliwość pracy zdalnej. Taki rodzaj pracy stał się bardzo popularny, zwłaszcza po pandemii koronawirusa. Są jednak wakaty, które wymagają fizycznej obecności pracownika w biurze. Przykładowo, kasjer pobiera i wypłaca środki za stawki na wyniki sportowe w punktach stacjonarnych. 

Zarobki pracowników zakładów bukmacherskich

Postanowiliśmy dowiedzieć się, jakie wynagrodzenia bukmacherzy oferują swoim analitykom, kasjerom, obsłudze technicznej i innym pracownikom. Ile zarabia pracownik zakładów bukmacherskich? Zależy to przede wszystkim od stanowiska, doświadczenia i od konkretnej firmy. Poniżej sprawdzimy zarobki pracowników firm bukmacherkich, sprawdzimy, ile zarabia analityk sportowy, specjalista ds. marketingu, oddsmaker, pracownik totalizatora.

  • Analityk sportowy — od 3000 PLN do 5000 PLN
  • Specjalista ds. marketingu od 4000 PLN do 6000 PLN
  • Oddsmaker — od 2500 PLN do 4000 PLN
  • Pracownik totalizatora — od 2000 do 3500 PLN
  • Pracownik ds. obsługi klienta w punkcie stacjonarnym — od 2500 PLN do 3500 PLN

Jeśli chodzi i bukmacherów z Polski, to najwięcej wakatów oferuje STS – https://legalbukmacher.com/sts/ – sprawdź naszą recenzję. Jest to najstarsza firma na rynku, która działa od 1997 roku. Jak wygląda praca w STS? Bukmacher oferuje graczom obsługę klienta 24/7. Więc praca jako konsultant BOK wymaga całodobowego zaangażowania. Ponadto STS posiada kilkaset punktów stacjonarnych w całej Polsce.

Fortuna zakłady bukmacherskie również zbiera bardzo pozytywne opinie. Ile zarabia pracownik Fortuny? Wysokość zarobków w tej firmie zależy od stanowiska. Na specjalistycznych stronach znajduje się wiele wakatów od tej firmy dla pracowników ds. obsługi, doradcy klienta, pracownika recepcji. Co ważne, liczba wakatów dla pracowników zakładów bukmacherskich w Polsce wzrosła o 40% w ciągu ostatnich 5 lat. 

Jak zostać analitykiem sportowym?

Aby zostać analitykiem sportowym, nie jest wymagane żadne specjalne szkolenie. Możesz być doświadczonym sportowcem lub komentatorem, a także dziennikarzem lub inną osobą bez wcześniejszego zaangażowania w sport. Ważne jest, aby posiadać odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Analityk sportowy powinien mieć doskonałą znajomość matematyki, zwłaszcza teorii prawdopodobieństwa i statystyki. Będzie on musiał dużo pracować przy komputerze i korzystać ze specjalistycznych programów przetwarzających duże ilości danych statystycznych. Jeśli chodzi o wykształcenie analityka sportowego, to nie ma tu specjalnych wymagań. Można wybrać jeden z poniższych kierunków: Diagnostyka sportowa, Sport, Analityka, Dziennikarstwo itp.

Jakie cechy powinien mieć pracownik zakładu bukmacherskiego?

Pracownik zakładu bukmacherskiego musi wykonywać wiele obliczeń i analiz, dlatego zwykle zatrudnia się na tym stanowisku osoby posiadające umiejętności analityczne i matematyczne. Intuicja i znajomość psychologii ludzi uprawiających hazard też pomagają w tym zawodzie. Obliczenia zajmują dużo czasu, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Analityk sportowy czy oddsmaker musi mieć dobrą pamięć i uważać, aby nie przeoczyć żadnego szczegółu podczas analizy nadchodzącego meczu lub innego wydarzenia. Taka osoba musi też być fanem sportu. Dokonując obliczeń, trzeba jednak zachować obiektywność, bezstronność, nawet jeśli gra ulubiona drużyna.

Wnioski

Perspektywy dla osoby, która chce pracować w tego typu firmie, są całkiem dobre. Szczególnie w tych, które są zarejestrowane w Polsce i otrzymały zezwolenie wymagane polskiem prawem. Legalni bukmacherzy muszą posiadać licencję Ministra Finansów RP. Lista legalnych stron z zakładami bukmacherskimi znajduje się na stronie LegalBukmacher. Najlepsze zakłady online oferują takie firmy jak: STS, Fortuna, LVBet i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Jak wykorzystać bonusy bukmacherskie, gdy zdecydujemy się na postawienie zakładu?

Na dzisiejszym rynku bukmacherskim działa wiele firm. Firmy te...

Zakłady na 2 Ligę – co można obstawiać i jak bukmacherzy oceniają formę zespołu Wigier Suwałki?

Obecnie 2 Liga stanowi ostatni centralny poziom rozgrywkowy, w...

Promocje bukmacherskie – rodzaje i wyjaśnienie pojęć

Rynek bukmacherski jest bardzo konkurencyjny. Bukmacherzy walczą między sobą...

Zapowiedź meczu II. kolejki – Błękitni vs Wigry

W sobotę o godzinie 13:00 zawodnicy Wigier Suwałki rozpoczną...