Reklama

Zmienili układ sił w Radzie Miejskiej, ale „nie chcą robić rewolucji”

Data:

- Reklama -

Prezydencki klub „Łączą nas Suwałki” nie ma już większości z Radzie Miasta. Ośmioro radnych zdecydowało się powołać nowy klub „Suwałki przyszłości”. Tworzą go: Jacek Niedźwiedzki, Anna Ruszewska, Wojciech Pająk, Kamil Klimek, Kamil Lauryn, Adam Ołowniuk, Sylwester Cimochowski i Karol Korneluk.

„Suwałki przyszłości” mają odzwierciedlać w działaniach realne potrzeby mieszkańców, łączyć doświadczenie seniorów, pomysły młodych suwalczan i odpowiadać na bieżące problemy dnia codziennego. Nie jest tajemnicą, że radni zamierzają w barwach tego klubu wystartować w najbliższych wyborach samorządowych, ale – póki co – nie mówią nic o kandydacie na prezydenta miasta.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w środę, 8 lutego w Ratuszu – radni dopiero przygotowywali się do spotkania z Czesławem Renkiewiczem, prezydentem Suwałk i nie chcieli odpowiedzieć na pytania, czy będą wspierać inicjatywy władz miasta i sprzyjającego im klubu „Łączą nas Suwałki”.

Nowy klub jest z założenia projektem ponad podziałami, a radni już zaprezentowali – choć bardzo ogólnie – filary przyszłej działalności. Jacek Niedźwiedzki – dotąd reprezentujący w Radzie Miasta Koalicję Obywatelską, z której nie rezygnuje, żartobliwie określił nawet wspólne pole inicjatyw, które przyczyniło się do zmiany. – To, co nas połączyło, to nasze różnice – powiedział na spotkaniu.

„Suwałki przyszłości” to: „Miasto zachowujące balans”, dbające o stworzenie „Partnerskiego samorządu”, który petenta traktuje jako partnera i pomaga w szybkim załatwieniu spraw urzędowych; to także „Zielone inwestycje”, czyli dbałość o tworzenie skwerów, parków, organizację akcji sadzenia drzew; również inwestycje o oze – w tym wyposażenie miejskich jednostek i spółek w panele fotowoltaiczne na dachach, oświetlenie przejść dla pieszych, ławki solarne.

Kolejne hasło, z którym identyfikują się radni to „Suwałki naszym domem” – czyli program pomocy w zakupie własnego mieszkania – poprzez dokapitalizowanie spółki ZBM TBS i rozwój działania „Od najemcy do właściciela”, czy nawet pójście o krok dalej – nabycie mieszkań od deweloperów przez miasto z korzyścią dla ZBM TBS – mieszkania miałyby się znaleźć w zasobach spółki.

Na horyzoncie działań nowego klubu są także „Młode Suwałki”, których głos miałby być słyszalny za pośrednictwem „zawodowego pełnomocnika do spraw współpracy z młodym pokoleniem”. Młodzi mieliby rozwijać się również w obszarze doświadczenia i kontaktów międzyludzkich poprzez korzystanie z potencjału suwalskich seniorów, a takie działania mogłyby być realizowane w klubach senioralnych zlokalizowanych na terenie miasta.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Zdzisław Przełomiec ponownie przewodniczącym Rady Miejskiej

Karty rozdane. Znamy skład prezydium Rady Miejskiej w Suwałkach. Na...

Na sesji o problemie parkingów w Suwałkach

Murem za polskim mundurem, ale nie kosztem mieszkańców i...

Posłowie dostali od rolników „żółte kartki”

W czwartek, 4 kwietnia, rolnicy w całej Polsce protestują,...