Reklama

Jakie wydarzenia i koncerty odbędą się w tym roku?

Data:

- Reklama -

Prezentacja oficjalnego kalendarza imprez miejskich na 2023 roku za nami. W czwartek, 16 marca w Kawiarence Artystycznej przy ul. Noniewicza w Suwałkach odbyła się konferencja dotycząca oferty sportowej i kulturalnej na kolejne miesiące. Program SBF nadal pozostaje „tajemnicą” (poza koncertem otwarcia z udziałem Mrozu i „The Brew”), jednak wśród wykonawców, którzy wystąpią w Suwałkach przy innych okazjach można wymienić: Korteza (na zdj. głównym), Dawida Kwiatkowskiego, Pawła Domagałę, Swiernalisa i Sarsę, Czerwone Gitary, Various Manx, Stare Dobre Małżeństwo.

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, który rozpoczął prezentację, podkreślił, że to rok trudny i wyjątkowy, ze względu na sytuację finansową miasta. Nieoceniona jest więc pomoc partnerów i sponsorów. Przedstawicielom władz Suwałk i instytucji zależy, aby oferta sportowa i kulturalna nie straciła na atrakcyjności. Prezydent dodał też, że z pewnych imprez Suwałki musiały zrezygnować, inne uległy zaś połączeniu.

Wydarzenia wraz z datami można znaleźć na infografice poniżej. W celu zapoznania się ze szczegółami imprez odsyłamy do naszego kalendarza, który na bieżąco aktualizujemy i w którym znaleźć można również propozycje wydarzeń z miast i miejscowości sąsiednich, ale też ze stolicy województwa – są to spektakle Teatru Dramatycznego w Białymstoku objęte patronatem portalu „Niebywałe Suwałki” i kwietniowe Targi Książki i Festiwal Literacki (21-23 kwietnia).

Wracając do wydarzeń w Suwałkach – w kalendarzu imprez warto wyróżnić: Juwenalia (19 maja), które odbędą się na bulwarach – ma to być równocześnie test sceny przez Suwałki Blues Festival 2023 (program nie jest jeszcze podany do wiadomości publicznej); 17-18 czerwca – Piknik Kawaleryjski; 24 czerwca Suwałki Air Show oraz koncerty Sarsy i Swiernalisa; 1-2 lipca Miejskie Święto Biegania; wspomniany już Suwałki Blues Festival – 6-8 lipca, podczas którego największa scena pojawi się już nie ul. Kościuszki, ale na bulwarach; Jarmark Folkloru i Smaku 22-23 lipca – w tym wydarzeniu połączone zostaną występy zespołów ludowych i piknik, jaki miał miejsce dotąd we wrześniu. W tym roku motywem przewodnim będzie kuchnia francuska i jej smaki – we współpracy z miastem partnerskim Grande Synthe. Także i w tym roku możemy liczyć na festiwal „WigroSfera” (14-15 lipca). W dniach 5-6 sierpnia odbędą się Dni Suwałk, Festiwal Siły, koncert Dawida Kwiatkowskiego i parada mieszkańców, NGO-sów, przedstawicieli instytucji etc.; 17-19 sierpnia to kolejna edycja Festiwalu „Wajda na nowo”; 15-16 września obchodzić będziemy 10-lecie SOK-u.

Fot. Niebywałe Suwałki – prezentacja programu wydarzeń

Na liście koncertowej znaleźli się tacy wykonawcy i takie zespoły jak: Hard Rockets (14 kwietnia) – będzie to tzw. rozgrzewka przed SBF; Paweł Domagała; Gregorian Grace; Miejska Orkiestra Dęta pod kierownictwem Moniki Brezgieł; Stare Dobre Małżeństwo; letni cykl koncertów; 55-lecie Czerwonych Gitar (30 września); Baranovski; cykl „Filharmonia Suwałk”; 19 listopada Kortex; 29 listopada Various Manx.

Wśród wydarzeń sportowych nieujętych na infografice można wymień: ligi piłkarskie dla dzieci i młodzieży. Rajd Suwalski, żeglarski Puchar Prezydenta Suwałk w klasie Cadet; szachy z bluesem; Reso Suwałki Football League. Z kolei w grupie wydarzeń kulturalnych: Noc Muzeów, akcję „Suwalczanie Czytają Dzieciom”, Festiwal „Muszelki Wigier”, Soulwalki Gospel Workshop, Festiwal „Wigraszek”, rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”, sierpniowy „Maraton Szantowy” i Festiwal Foodtrucków na bulwarach.

Zapraszamy do korzystania kalendarza na naszej stronie i do udziału w organizowanych przez nas konkursach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Air Show – Odlotowe Suwałki i koncerty (jeszcze więcej zdjęć)

Widowiskowe akrobacje i pokazy lotnicze w obiektywie Sławomira Potockiego...

Wawel Truck odwiedzi Suwałki

Już w najbliższą sobotę (24 czerwca) Wawel Truck, interaktywna...

Nad suwalskim zalewem rozpoczął się XXII Piknik Kawaleryjski

Z niecierpliwością czekali na ten weekend miłośnicy koni i...

Co ciekawego w kulturze? Oto wydarzenia, na które warto zwrócić uwagę w tym tygodniu

W tym tygodniu w Suwałkach, Sobolewie, Bryzglu, Starym Folwarku,...