Reklama

Przetarg na prowadzenie schroniska: „Cyganowo” złożyło odwołanie

Data:

- Reklama -

Dwie firmy – „Marol” z Suwałk i „Cyganowo” z Sejn – wystartowały w przetargu na prowadzenie schroniska dla zwierząt w Suwałkach. Do niedawna trwała wymiana korespondencji między tymi podmiotami a Ratuszem. Ostatecznie w przetargu wygrał Mariusz Olszewski. Czesław Anzel z „Cyganowa” złożył odwołanie.

Przypomnijmy, że termin składania ofert w przetargu na prowadzenie schroniska w oparciu o prywatną infrastrukturę oraz na odłów zwierząt, upłynął w grudniu ubiegłego roku. Od tamtego czasu trwała „wojna korespondencyjna” między oferentami. Urzędnicy analizowali napływające pisma niemal przez dwa miesiące, ponieważ przetarg został rozstrzygnięty pod koniec lutego 2023 roku.

Jak informuje Kamil Sznel z Urzędu Miejskiego w Suwałkach – zawiadomienie o rozstrzygnięciu postępowania zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej dokładnie 22 lutego. Postępowanie wygrał Mariusz Olszewski, dotychczasowy operator schroniska.

Kontroferent, mimo że złożył dokumenty tylko na jedną część postępowania – dotyczącą opieki nad zwierzętami, a na odłów już nie, nie zamierza się poddać. Jak zaznaczają przedstawiciele Ratusza – w dniu 3 marca firma Pensjonat dla zwierząt „Cyganowo” Czesława Anzela złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej na rozstrzygnięcie przetargu. Nie jest to więc koniec.

W czasie, gdy urzędnicy analizowali pisma i na czas postępowania w KIO zwierzętami – na podstawie umowy zastępczej podpisanej z Miastem Suwałki – zajmował się i zajmuje Mariusz Olszewski.

Infrastruktura, w oparciu o którą działa schronisko w Suwałkach, nie należy do samorządu – jest własnością prywatną. Miasto dzierżawi ją od Bogdana Lauryna, który prowadził schronisko wcześniej – przez wiele lat. Z przedstawicielami suwalskiego samorządu podpisał stosowną umowę w dniu 31 grudnia 2021 r. Na mocy jej zapisów, z miejskiej kasy Bogdan Lauryn otrzymuje 23 tys. złotych miesięcznie. Ta kwota do tej pory nie uległa zmianie.

Co będzie dalej? Kamil Sznel zapowiada, że jeszcze w tym roku Miasto ogłosi konkurs na wybór schroniska dla bezdomnych zwierząt na 2024 r. – jednak w oparciu o nieruchomość schroniska, którą dysponuje przyszły opiekun bezdomnych zwierząt.

Nadal nie udało się wyłonić operatora schroniska w Suwałkach

Suwalskie schronisko już w innych rękach (audio)

Wkrótce rozpocznie się poszukiwanie podmiotu, który poprowadzi schronisko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nowy operator schroniska dla zwierząt? Firma została założona miesiąc przed ogłoszeniem postępowania

Na początku tego roku, Miasto Suwałki podjęło próbę wyłonienia...

Nadal nie udało się wyłonić operatora schroniska w Suwałkach

Dwa podmioty, które wystartowały w przetargu na prowadzenie schroniska...

Kto od nowego roku zajmie się bezdomnymi zwierzętami? Dwie firmy wystartowały w przetargu

Już nie tylko firma "Marol" Mariusza Olszewskiego zainteresowana jest...

Będzie kolejny przetarg na prowadzenie suwalskiego schroniska. Postępowanie unieważniono

Ze względu na uchybienie formalne nie udało się wyłonić w...