Reklama

Szkoła „Bajka” i wystawa o Marii Konopnickiej z szansą na Podlaską Markę

Data:

- Reklama -

Kapituła konkursu wyłoniła blisko 30 produktów, przedsięwzięć, firm i instytucji, które powalczą o tytuł Podlaskiej Marki 2022. W tym gronie znalazły się również: „Pieśń o domu” – wystawa w Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach (kategoria „Kultura) oraz Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa ,,Bajka” w Suwałkach: Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów (kategoria „Marka bez barier”).

W piątek, 17 marca wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz i Magdalena Łyżnicka-Sanczenko, dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji urzędu marszałkowskiego, ogłosili listę nominowanych w tegorocznej edycji konkursu. Oficjalnie rozpoczęto także plebiscyt na Podlaską Markę Konsumentów, który towarzyszy konkursowi od lat.

Po weryfikacji poprawności zgłoszeń, w puli pozostało 167 kandydatów. To właśnie spośród nich kapituła wybrała nominowanych do tytułu Podlaskiej Marki 2022 w dziesięciu kategoriach: Produkt użytkowy, Produkt spożywczy, Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura, Społeczeństwo, Biznes, Projekt 4.0. i Marka bez barier. W dziewięciu kategoriach kapituła wskazała po trzech nominowanych, a w jednej – chodzi o Projekt 4.0 – nominowano dwóch kandydatów.

Zwycięzców poznamy 20 kwietnia podczas gali finałowej w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Wtedy również zostanie ogłoszony Honorowy Ambasador Województwa Podlaskiego i Ambasador Podlaskiej Gospodarki.

Podlaska Marka Konsumentów, czyli głosowanie SMS-owe, towarzyszy Podlaskiej Marce od lat. Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 17 marca, i potrwa do 24 marca w południe. Każdy, bez względu na miejsce zamieszkania, będzie mógł wskazać swojego faworyta na stronie podlaskamarka.pl i wysłać sms.

Eksperyment Konopnicka. „Pieśń o domu” – nowa stała wystawa oficjalnie otwarta

Maria Konopnicka, projekcje holograficzne i wydruki 3D – takiej wystawy u nas nie było (zobacz wizualizacje)

CALa pomoc dla „Bajki” – licytacje i muzyka (audio, foto)

Kolejny rekord zbiórki pobity. Boisko przy szkole coraz bliżej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kolejny długi weekend przed nami

Zbliża się długi weekend połączony ze świętem Bożego Ciała....

„Nieznana” Konopnicka. Nie na wszystkich wizerunkach jest nasza poetka

Magdalena Wołowska-Rusińska z Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach,...

Podczas Nocy Muzeów pokaz filmu z 1928 roku. Był kręcony na Suwalszczyźnie

W sobotę, 18 maja odbędzie się kolejna odsłona Europejskiej...