Reklama

Eliminacje do Rockowań już za kilka dni

Data:

- Reklama -

W najbliższą niedzielę, 28 maja o godzinie 17:00, miłośnicy dobrej muzyki i rocka będą mieli okazję posłuchać potężnej dawki najlepszych brzmień w Black Pub Komin przy ulicy Emilii Plater 1 w Suwałkach. Na scenie zaprezentują się zespoły nominowane do tegorocznych Rockowań, czyli prestiżowego przeglądu podlaskich zespołów rockowych, zorganizowanego przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku.

W eliminacjach wezmą udział zespoły, które będą oceniane przez jury. Grupy wybrane do półfinałów wystąpią na scenie Spodków PIK we wrześniu, a następnie w finale Rockowań, który odbędzie się 21 października 2023 roku. Zwycięzcy otrzymają nagrodę główną w wysokości pięciu tysięcy złotych oraz nagrodę specjalną – koncert live na antenie Polskiego Radia Białystok, a także szansę na zakwalifikowanie się do Finału Plebiscytu „Niebieski Mikrofon – Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok 2023”.

Wstęp na przesłuchania jest całkowicie darmowy, a program przewiduje występy takich zespołów jak Blackest, Gpakt, Muv, Osyda oraz We Dwelled in Silence. Przegląd jest skierowany do zespołów amatorskich wykonujących szeroko pojętą muzykę rockową, w tym blues-rock, jazz-rock, rock progresywny, metal, reggae i wiele innych gatunków. Celem wydarzenia jest aktywizacja muzyczna środowiska młodzieżowego i dorosłych, doskonalenie warsztatu wokalno-instrumentalnego, promocja wyróżniających się zespołów oraz popularyzacja szeroko pojętej muzyki rockowej wśród mieszkańców województwa podlaskiego. Dzięki temu przeglądowi odbyło się już wiele koncertów w całym województwie, dając szansę amatorskim zespołom muzycznym na zaistnienie na scenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zabierz mnie na Księżyc: Komedia, która zawróci widzom w głowach (wygraj bilety)

12 lipca 2024 roku na ekranach kin zagości niezwykła...

Co nas czeka w tym tygodniu?

Nowy tydzień to kolejna porcja kulturalnych i sportowych wrażeń...

Teatr Dramatyczny podsumował sezon artystyczny

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku podsumował sezon...

Sukcesy na 58. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

W dniach 20-23 czerwca 2024 roku odbył się 58....