Reklama

List, który zmienił wszystko: Film „Niezwykła wędrówka Harolda Fry”

Data:

- Reklama -

Cinema Lumiere w Suwałkach zaprezentuje niezwykłą produkcję filmową w ramach cyklu „Kino konesera”. We wtorek, 20 czerwca odbędzie się pokaz filmu „Niezwykła wędrówka Harolda Fry”, który zachwyci widzów swoją historią, doskonałym aktorstwem i emocjonalną głębią.

Film, oparty na bestsellerowej powieści Rachel Joyce, w reżyserii Hettie Macdonald, przenosi nas w świat głównego bohatera, Harolda Fry’a, którego rolę odgrywa znakomity Jim Broadbent. Harold jest samotnym i cichym człowiekiem, którego monotonne życie zostaje przełamane, gdy otrzymuje list, który zmienia wszystko. List ten pochodzi od dawnej przyjaciółki, Queenie, w którego treści znajduje się prośba o pomoc. Zamiast udzielić krótkiej odpowiedzi, Harold postanawia podjąć niezwykłą decyzję – wyruszać na długą podróż pieszo, aby osobiście dotrzeć do Queenie. Wierzy, że to, co zrobi, uratuje jej życie.

Linda Bassett wciela się w postać Queenie, kobiety, która kiedyś uratowała Harolda. Teraz to on chce jej pomóc. Harold wyrusza w tę samotną wędrówkę, nie mając przy sobie mapy ani telefonu. W swoich znoszonych butach przemierza kraj, spotykając po drodze różne osoby i doświadczając ich radosnych wspomnień i nieszczęśliwych historii. To podróż, która zmieni nie tylko jego życie, ale także sposób, w jaki postrzega siebie i innych.

Penelope Wilton, utalentowana aktorka, wciela się w kolejną ważną postać w filmie – żonę Harolda, Maureen, która pomaga mu na jego drodze do uratowania Queenie. Jej obecność i wsparcie stają się kluczowymi elementami w rozwoju fabuły, dodając filmowi jeszcze więcej emocji i głębi.

„Niezwykła wędrówka Harolda Fry” to nie tylko opowieść o jednym człowieku poszukującym ratunku dla innej osoby. To również historia o zrozumieniu, samoodkryciu i odbudowie. Harold, który nigdy wcześniej nie robił niespodzianek i rzadko wychodził z domu, musi stawić czoła własnym lękom i przekraczać granice swojej strefy komfortu. Ta niezwykła podróż staje się dla niego okazją do odkrycia samego siebie i zrozumienia, że czasami trzeba przekroczyć własne ograniczenia.


Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na film „Niezwykła wędrówka Harolda Fry”, wystarczy do 11 czerwca do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakie nagrody zdobyła powieść Rachel Joyce, na kanwie której powstał scenariusz filmu? Bilety wygrywają: Aleksandra Opanowicz i Andrzej Orłowski.

Pokaz filmu „Niezwykła wędrówka Harolda Fry” w cyklu Kino konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nie tylko dla seniorów

W tym tygodniu Suwalski Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna...

„Pierwszy dzień mojego życia” – najnowszy film Paola Genovese w Cinema Lumiere w Suwałkach

Cinema Lumiere w Suwałkach kontynuuje swoją popularną serię "Kino...

Wygraj bilety na film „Sobowtór” w reż. Jana Holoubka

Od 29 września w Cinema Lumiere w Suwałkach będzie...