Reklama

Powraca „Sejneńska Akademia Artystyczna”

Data:

- Reklama -

„Sejneńska Akademia Artystyczna” jest to kontynuacja wieloletniej współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Sejnach i Puńsku, który założył i prowadzi Jerzy Nazaruk. Do programu, oprócz studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaproszeni zostali też starsi mieszkańcy wiosek leżących w sąsiedztwie Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, z którymi współpracujemy przy różnego rodzaju projektach od wielu już lat.

„Sejneńska Akademia Artystyczna” dotykać będzie powiązań regionu Sejneńszczyzny, jego historii, kultury i tematu pogranicza z dziejami rodzin tu żyjących. Do prowadzenia programu zaproszeni zostali artyści zarówno z Sejn, jak i z całej Polski. Akademia łączyć ma część wykładową z częścią praktyczną. Temat regionu i rodziny zgłębią: Pracownia Sztuki, Filmu, Muzyki, Opowieści o Sąsiadach i Pracownia Książki Artystycznej. Program Akademii dopełnią podróże do ważnych dla każdej Pracowni miejsc i instytucji – jej uczestnicy odwiedzą muzea, filharmonie, teatry. Akademia będzie okazją do aktywizowania osób starszych w życiu społecznym, kulturalnym i ich dalszego rozwoju. Bardzo ważnym będzie też włączenie we wspólne działania rodzin seniorów, ich dzieci i wnuków. Powstaną rodzinne opowieści, książki, prace plastyczne i filmowe. Akademia zakończy się wystawą prac studentów, opowieścią o programie i pokazem dokumentacji.

Projekt koordynowany jest przez Bożenę Szroeder, a dofinansowany z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w priorytecie Edukacja Kulturalna.

Dodatkowych informacji udziela prowadząca projekt: Bożena Szroeder, centrum@pogranicze.sejny.pl, tel: +48 875162189; Fundacja Pogranicze w partnerstwie z Ośrodkiem „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach, Piłsudskiego 37, 16-500 Sejny, www.pogranicze.sejny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Bożena Szroeder z Sejn nominowana do Nagrody Korczaka 2024

Bożena Szroeder z Sejn została nominowana do Nagrody Korczaka...

Lektorium Sejneńskie – Podróże 2023 dobiegło końca

Młodzież licealna z Suwalszczyzny zakończyła właśnie udział w projekcie...

Sejneńska Akademia Artystyczna działa już rok

Dobiega końca pierwszy rok Sejneńskiej Akademii Artystycznej, którą Pogranicze...

Biznes, poezja, muzyka i spotkania

Sprawdźmy, jakie propozycje kulturalne, biznesowe, warsztatowe i sportowe czekają...