Reklama

Co dalej z całodobową apteką w Suwałkach?

Data:

- Reklama -

Dostęp do całodobowej apteki w Suwałkach od lat jest problemem mieszkańców Suwałk, na co wielokrotnie zwracali uwagę radni. Pomimo wielu dyskusji na ten temat, do tej pory nie udało się znaleźć rozwiązania. Podczas ostatniego zebrania Komisji Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa Rady Miejskiej, radni zdecydowali, że nie można tego tematu dłużej odkładać i podjęli decyzję o opracowaniu projektu Uchwały, który wprowadzi harmonogram dyżurów aptek na terenie miasta.

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, wyjaśnił, że zgodnie z obecnie obowiązującą uchwałą Rady Miejskiej z 2016 r., na terenie Suwałk działa jedna apteka całodobowa znajdująca się w Szpitalu Wojewódzkim. W związku z pandemią i pogarszającą się sytuacją gospodarczą, apteka ta zaczęła ograniczać swoją działalność w porze nocnej, co spotkało się z uwagami mieszkańców oraz interpelacjami radnych. Apteka „na telefon” okazała się niewystarczająca.

Projekt Uchwały, który ma na celu wyznaczenie harmonogramu pracy aptek na terenie miasta, został przekazany do Okręgowej Izby Aptekarskiej. Ma trafić pod obrady Radnych najpóźniej w lipcu tego roku.

1 KOMENTARZ

  1. Należy rozpisać nowy przetarg na lokalizację apteki w szpitalu lub wyegzekwować istniejącą umowę , która obowiązuje jeszcze do czerwca 2024 !!!Jest jeszcze jedna możliwość – zapłacenia ludziom za dyżury skoro miasto chce zapewnić opiekę.Czy ktoś w obecnych czasach pracuje społecznie ?Są pieniądze na różne imprezy może trzeba je przeznaczyć na dyżury.Można również zdjąć z aptek opłacania podatków do UM w zamian za dyżury. Opcji jest wiele .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Aptekarze nie chcą pełnić całodobowych dyżurów. Liczą na szpital i samorząd

W suwalskim Ratuszu odbyło się spotkanie z udziałem zastępcy...