Reklama

Koncert z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury: BISZ, MARIKA, MATYLDA/ŁUKASIEWICZ

Data:

- Reklama -

Muzyka łączy ludzi, a wyjątkowe wydarzenia muzyczne potrafią zgromadzić tłumy fanów. Jednym z takich wydarzeń może okazać się koncert z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury, który odbędzie się 17 września o godz. 18.00 w Sali im. Andrzeja Wajdy. Wystąpią: BISZ, MARIKA oraz duet MATYLDA/ŁUKASIEWICZ.

Ceny biletów na koncert z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury wahają się od 42,50 PLN do 85 PLN (kup bilety). Każdy uczestnik wydarzenia znajdzie dla siebie opcję dopasowaną do swoich potrzeb i upodobań.

Na zdj. głównym Marika, źródło: oficjalny fanpage artystki

MATYLDA/ŁUKASIEWICZ

MATYLDA/ŁUKASIEWICZ to świeża formacja na polskiej scenie muzycznej, która skupia się na twórczości z pogranicza popu i alternatywy. W jej skład wchodzą Matylda Damięcka (wokalistka) oraz Radek Łukasiewicz (producent muzyczny). Artystka jest dobrze znana ze swoich umiejętności wizualnych i wokalnych, natomiast Łukasiewicz zdobył uznanie jako członek zespołów Pustki czy Bisz/Radex oraz pisząc dla innych wykonawców, takich jak Brodka, Artur Rojek czy Piotr Zioła.

W 2022 roku Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz wydali płytę „Polskie Znaki”, na której poruszyli tematy przemijania, śmierci i żałoby. W swojej twórczości, dwoje artystów zastanawia się nad życiem kobiety i mężczyzny we współczesnym świecie, pełnym oczekiwań i społecznej presji. Ich debiutancki singiel „Matka” zdobył uznanie wśród słuchaczy, plasując się na 1. miejscu na liście przebojów Radia 3/5/7.

MARIKA

MARIKA to utalentowana wokalistka, autorka tekstów piosenek oraz kompozytorka muzyki dla siebie i wielu innych artystów, również bardzo znanych nazwisk polskiej estrady. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła od występów w małych klubach muzycznych, gdzie dzięki mocnemu rapowi zwróciła na siebie uwagę słuchaczy. W kolejnych latach wystąpiła na licznych festiwalowych scenach, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Marika występowała na takich wydarzeniach jak Festiwal Top Trendy, Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, Life Festival, Poland Rock, Opener i wiele innych. Jej koncerty zagraniczne obejmują występy na Colours of Ostrava, Expo w Shanghai i Mediolanie oraz koncerty w USA (m.in. w legendarnym Congress Theater w Chicago), Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Francji. Była pierwszą wokalistką wykonującą styl reggae-dancehall w Polsce na dużą skalę.

BISZ

BISZ, czyli Jarosław Jaruszewski, urodził się w Bydgoszczy. Na początku swojej muzycznej drogi działał z lokalnymi raperami, a następnie założył zespół B.O.K. W swoich tekstach snuje namysł nad uwikłaniem człowieka w prawa kapitalizmu, zapośredniczenie medialne oraz dążenie do sukcesu. Zastanawia się również nad granicami wolności i indywidualizmu oraz przemijaniem i stratą.

Bisz wydał album „Blady Król”, który jest zestawem opowieści o trudnych aspektach ludzkiego losu. Jego twórczość opisywana jest jako rap alternatywny, poetycki, inteligentny i refleksyjny. Teksty najeżone są literackimi nawiązaniami, a sam raper nie kryje się z fascynacją twórczością Gombrowicza oraz Davida Fostera Wallaca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Prezydent Suwałk o koncercie TVP: Nie mogę nikomu zakazać korzystania z terenu miejskiego

Temat odwołanego koncertu z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury...

Koncert z okazji 10-lecia SOK-u odwołany. Przegrał z propozycją TVP?

Jeden z głównych punktów programu obchodów 10-lecia Suwalskiego Ośrodka...