Reklama

Medale suwalczan na Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie

Data:

- Reklama -

Pięściarze Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odnieśli sukcesy na Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie, które odbyły się w Sokółce w dniach 12-17 czerwca. Wśród prawie 320 zawodników i zawodniczek reprezentujących ponad 100 klubów z całego kraju, nasi pięściarze wypadli znakomicie.

Turniej był niezwykle wymagający, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Mimo że suwalczanom przyszło zmierzyć się z przeciwnikami starszymi od siebie, ich występ można uznać za niezwykle udany. Dwie zawodniczki sekcji bokserskiej OSiR zdobyło brązowe medale. Zuzanna Krysińska (waga 48 kg) i Aleksandra Kwos (waga 63 kg) stanęły na podium. Oliwia Jonio (waga 57 kg) również zaprezentowała dobrą formę, choć jej występ zakończył się na etapie ćwierćfinałów.

Sukcesy naszych pięściarzy nie kończą się na mistrzostwach juniorów. Podczas Gali Jubileuszowej z okazji 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego, która odbyła się 9-10 czerwca w Kielcach, Paweł Pasiak został uhonorowany specjalnym medalem za swój wkład w rozwój polskiego boksu olimpijskiego. Warto podkreślić, że trener sekcji bokserskiej OSiR był głównym selekcjonerem reprezentacji Polski Kobiet Seniorek w latach 2013-2016 oraz pełnił funkcję kierownika Wydziału Wyszkolenia w Polskim Związku Bokserskim w Warszawie w latach 2019-2021.

Na Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie sekcję bokserską OSiR Suwałki reprezentowali: Mateusz Rzodkiewicz, Natan Mironowicz, Wojciech Konarzewski, Zuzanna Krysińska, Oliwia Jonio i Aleksandra Kwos.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kręć dla Suwałk

Pierwszego dnia wiosny startuje oficjalny Trening do Rowerowej Stolicy...

Przed nami kolejne rozgrywki Top Ligi Masters

Piłka nożna jest nie tylko sportem, ale również mocno...

Top Liga Masters – za nami IX kolejka

Zwycięstwo Skupski Team Sejny po niezwykle zaciętej rywalizacji, waleczność...

Podsumowanie VIII kolejki Top Ligi Masters

W świecie #SuwalskaLigaMistrzów żadnej z drużyn nie przysługuje taryfa...