Reklama

Najlepsze wirtualne muzea na świecie

Data:

- Reklama -

Muzea na całym świecie oferują wycieczki po galeriach i najlepsze dzieła sztuki. Ale w dobie nie tak dawnej pandemii, odwołań lotów i zamkniętych granic, zrealizowanie niektórych podróżniczych marzeń stało się naprawdę być dość trudne. A może „odwiedzić” nowe miejsca, wybierając wirtualne wycieczki do muzeów? Wykorzystaj wolny czas w domu nie tylko, grając w zdrapki online za prawdziwe pieniądze, ale także spacerując po wirtualnych korytarzach cudownych miejsc, takich jak Luwr w Paryżu,  Metropolitan Museum w Nowym Jorku, czy choćby MASP w Sao Paulo. 

Materiał partnera.

Oczywiście jest coś wyjątkowego w oglądaniu zapadających w pamięć dzieł na żywo, ale doświadczenia online, takie jak wirtualne muzea, są dowodem na to, że fizyczne odległości nie stanowią już problemu dla sztuki. 

Wirtualne muzea z całego świata do odwiedzenia na ekranie telefonu komórkowego lub komputera

Mamy dla Ciebie propozycję wirtualnych muzeów z całego świata, które Cię oczarują, poszerzą Twoją wiedzę o sztuce i słynnych dzieł, nawet bez wychodzenia z domu. A wszystko to bez kolejek i za darmo. Przejdźmy się więc po najlepszych na świecie muzeach, choćby wirtualnie!

Luwr (Paryż)

Paryski Luwr znajduje się na liście miejsc do odwiedzenia u wielu podróżników i nic dziwnego, bo w pełni zasługuje na miano najlepszego muzeum na świecie! Pomimo długich kolejek, które są powszechne i tysięcy ludzi chcących dostać się do Mony Lisy, Luwr zasługuje na spokojne zwiedzanie. Skorzystaj więc z wirtualnej wycieczki, aby podziwiać szczegóły dzieł sztuki (niektóre z nich w wysokiej rozdzielczości i pełnym bogactwie szczegółów) oraz korytarzy bez dziesiątek osób robiących sobie selfie obok Ciebie. Do tego masz do dyspozycji mnóstwo świetnych filmów prezentujących główne dzieła sztuki.

Wirtualna wizyta w Luwrze została całkowicie odmieniona kilka lat temu, teraz znacznie łatwiej jest przejść korytarzami i zobaczyć z bliska dzieła sztuki tego muzeum na oficjalnej stronie internetowej. W języku francuskim, angielskim, hiszpańskim i chińskim strona jest dostępna na tabletach, komputerach oraz smartfonach. Luwr jest z pewnością jednym z najlepszych muzeów na świecie. Nie przegap wizyty w nim!

Metropolitan Museum of Art (Nowy Jork)

Metropolitan jest jednym z  największych i najbardziej kompletnych muzeów w Nowym Jorku. To ulubiony cel turystów i obowiązkowa wizyta dla tych, którzy odwiedzają miasto po raz pierwszy. Na stronie muzeum dostępne są filmy przedstawiające Metropolitan w 360º wraz ze świetną ścieżką dźwiękową. Na filmach możesz sterować kierunkiem i w ten sposób patrzeć na muzeum pod odpowiednim dla siebie kątem. Oprócz filmów 360º na stronie MMA można znaleźć także wiele filmów, tekstów i zdjęć dotyczących historii dzieł dostępnych w muzeum, kulisów tego miejsca i szczegółów wystaw. Dzięki mapie muzeum dostępnej na stronie internetowej można dowiedzieć się więcej o każdym pomieszczeniu w MMA.

Innym sposobem na zobaczenie Metropolitan Museum of Art jest strona Google Arts & Culture, która oferuje wirtualną wycieczkę 360º po kilku sekcjach muzeum, tak jakby to był Google Street View.

Art Institute of Chicago (Chicago)

Art Institute of Chicago jest jednym z najbardziej imponujących budynków w tym mieście, a dodatkowo posiada jedną z najlepszych kolekcji dzieł sztuki na świecie, zwłaszcza z okresu impresjonizmu. Dwa lwy z brązu, które oczarowują gości przy wejściu do budynku, strzegą ponad 300 000 atrakcji. Muzeum to jest tak duże, że pod względem wielkości ustępuje jedynie Metropolitan w Nowym Jorku. 

Jednym z najbardziej interesujących obrazów w muzeum jest dzieło American Gothic, namalowany przez Amerykanina Granta Wooda w 1930 roku, który można obejrzeć z bliska podczas wirtualnego spaceru, a także inne ważne dzieła znajdujące się na ekspozycji. Nagrania audio dostępne w przewodniku są również dostępne online. Wspaniale jest móc dowiedzieć się więcej o każdej dostępnej pozycji, a nie tylko ją oglądać.

Pinacoteca de São Paulo

Pinacoteca, jedno z najpiękniejszych muzeów w São Paulo, to rozkosz dla oczu. Stary budynek Liceum Rzemiosł Artystycznych, zaprojektowany pod koniec XIX wieku, sam w sobie wystarczyłby na wirtualną wycieczkę. Jednak Pinacoteca idzie znacznie dalej i prezentuje piękną kolekcję, która zaczynała się od zaledwie 26 obrazów, a dziś liczy ponad 9000 dzieł sztuki. Najważniejszym wydarzeniem jest kolekcja artystów brazylijskich, zwłaszcza z XIX i XX wieku, wśród nich: 

  • Benedito Calixto, 
  • Pedro Alexandrino, 
  • Victor Meirelles, 
  • Eliseu Visconti, 
  • José Ferraz de Almeida Junior
  • Anita Malfatti. 

Świetne miejsce dla tych, którzy chcą odejść od powszechnie znanych dzieł sztuki i poznać kilku godnych uwagi artystów z innych stron świata. To wirtualne muzeum jest dostępne w języku portugalskim, angielskim i hiszpańskim.

Muzeum Watykańskie (Rzym)

Muzeum Watykańskie jest w stanie zmęczyć nawet najbardziej wysportowanych turystów, z uwagi na długie kolejki i korytarze, które prowadzą do dzieł sztuki zgromadzonych przez wieki historii. Praktycznej będzie odwiedzić okazałe sale, które składają się na to muzeum i zobaczyć każdy szczegół zawsze wspaniałej Kaplicy Sykstyńskiej, której autorem jest Michał Anioł. Wśród innych dzieł sztuki w Muzeum Watykańskim można zobaczyć między innymi dzieła:

  • Rafaela, 
  • Leonarda da Vinci, 
  • Caravaggia i innych mistrzów. 

Kilka dzieł, kaplic i budynków można obejrzeć na filmach i zdjęciach 360º. To wirtualne muzeum jest dostępne w języku angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim i hiszpańskim.

Kilka innych opcji do rozważenia:

Nazwa muzeum Lokalizacja
Dom Anny Frank Amsterdam
Musée d’Orsay Paryż
Narodowe Muzeum Antropologiczne Meksyk
Newseum Waszyngton
Galeria Uffizi Florencja
British Museum Londyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane