Reklama

Pod naszym patronatem: Wspólnie zadbajmy o naszą planetę. W niedzielę Festiwal Ekologiczny EKO WIZJA 3

Data:

- Reklama -

Już w najbliższą niedzielę, 18 czerwca, odbędzie się największa w regionie impreza o tematyce ekologicznej. To już 3. edycja Festiwalu, podczas którego na odwiedzających czekać będą stoiska firm, warsztaty, pchli targ, konkursy z nagrodami, atrakcje dla dzieci i dorosłych, a także nowość – Eko Bieg. Na co jeszcze mogą liczyć odwiedzający?

W najbliższy weekend suwalski Park Konstytucji 3 Maja zamieni się w ekologiczne Miasteczko Festiwalowe. Z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Będzie ono podzielone na 6 stref tematycznych. W strefie animacji dla dzieci najmłodsi będą uczyć się poprzez zabawę, tworzyć zabawki z recyklingu oraz przenosić się w świat poezji. Strefa pokazów to doskonała propozycja dla dorosłych – wypiekanie sękacza na ogniu, pokaz siły, pokaz ceramiki, a także sztuka tworzenia pióra wiecznego z drewna. Miłośnicy nowinek technologicznych również będą mogli okazję na zapoznanie się z najnowszymi trendami. Podczas Festiwalu nie zabraknie także jedzenia i zakupów. Wszystkiemu towarzyszyć będą wykłady oraz warsztaty – głównie sportowe i relaksacyjne.

– W tym roku podczas Festiwalu będzie też coś, czego do tej pory nie było – Eko Bieg. To nie tylko nowość, ale także gwóźdź programu tegorocznej imprezy. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 1 km. Bieg dedykowany jest wszystkim – sportowcom, biegaczom, miłośnikom spacerów i każdemu, kto chciałby się wspólnie pobawić. W przypadku trudności z przebiegnięciem trasy, można ją również przejść np. w towarzystwie znajomych. Co więcej pierwsze 100 osób, które się na niego zapisze, otrzyma niezwykle kolorowe, pamiątkowe koszulki. Zapisy na Eko Bieg wciąż trwają. Udział w akcji jest bezpłatny – zachęca Bartosz Bełdyga, pomysłodawca Festiwalu.

Zainteresowani mogą zgłaszać się przez stronę internetową: https://tiny.pl/wzvhx.

Festiwal Ekologiczny EKO WIZJA 3 rozpoczyna się już 18 czerwca o godzinie 10:00 w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Suwałki.

Festiwal zrealizowano przy wsparciu Województwa Podlaskiego.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Województwo Podlaskie oraz Prezydent Miasta Suwałk.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Teraz Wschód. Misją Fundacji jest wyrównanie szans dla dzieci i młodzieży na rozwój sportowy, intelektualny i kulturowy. Wszystkim organizowanym przez nią wydarzeniom przyświeca jeden cel – zbiórka funduszy na stypendia sportowe dla wybitnie utalentowanych sportowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Fundacja Teraz wschód zaprasza na Piknik Patriotyczny

Już 5 maja Fundacja Teraz Wschód zaprasza na wydarzenie...

Mural EkoWizji na bulwarach

Kolejny mural, który ożywi suwalskie bulwary, odsłonięty. Pomysł ten...

Sportowa przygoda czeka!

Swim Run Fun to wydarzenie stworzone dla prawdziwych pasjonatów...

Co ciekawego w kulturze? Oto wydarzenia, na które warto zwrócić uwagę w tym tygodniu

W tym tygodniu w Suwałkach, Sobolewie, Bryzglu, Starym Folwarku,...