Reklama

Z regionu: Podlascy łucznicy na podium

Data:

- Reklama -

Za nami I Turniej Łucznictwa Konnego – Złota Strzała, który odbył się w dniach 8 – 11 czerwca na Zamku Golubskim (woj. kujawsko-pomorskie). Podczas Turnieju Łucznicy Konni z całej Polski mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na trzech przygotowanych torach tj. Torze Polskim, Raid233 (opartym o przepisy koreańskie) oraz Tower90 (opartym o przepisy węgierskie).

Podczas Turnieju zaprezentowało się łącznie 19 zawodników i zawodniczek; 8 SENIORÓW oraz 11 JUNIORÓW. Na listach startowych można było również zauważyć kilkoro zawodników z podlaskiego klubu AMM Archery, min.: dwukrotną mistrzynię Polski Annę Sokólską i jej podopiecznych: Alicję Dryl (wicemistrzynię Polski w kat. Junior) i Jacka Sanczenko (mistrza Polski w kat. Junior).

Po trzech dniach sportowych zmagań podlascy łucznicy konni wrócili z turnieju z tarczą, a dokładniej – ze złotą strzałą: takie nagrody główne przygotowali organizatorzy zawodów. Złota Strzała za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej seniorów powędrowała do Anny Sokólskiej (AMM Archery), która startowała na koniu Karamba.

Bezapelacyjnym zwycięzcą i zdobywcą drugiej Złotej Strzały w grupie juniorskiej został Sebastian Prokop (KS Strzała Opalenie) na koniu Arkadasz, jednak kolejne miejsca należały już do podlaskiej młodzieży: drugie miejsce wywalczył Jacek Sanczenko na Przedzimku, trzecie Alicja Dryl na Karambie.

I Turniej Łucznictwa Konnego — Złota Strzała okazał się bardzo bogaty w rekordy. Wielu zawodników i zawodniczek poprawiło podczas Turnieju swoje rekordy życiowe.

Turniej Złota Strzała zaliczał się do ogólnopolskiego rankingu Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego. W naszym regionie kolejne zmagania zawodników i zawodniczek tej dyscypliny sportu będzie można zobaczyć: 23-25 czerwca w Białymstoku (Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej), 15-16 lipca w Borsukówce (k. Białegostoku). Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Konnym, gdzie zobaczymy przedstawicieli z klubu AMM Archery, zostaną rozegrane w Starogardzie Gdańskim, w dniach 4-6 sierpnia 2023.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Z regionu: Podlaska łuczniczka II wicemistrzynią Europy

W dniach 22-25 września 2022 we Francji, w Domaine...

Z regionu: Złoto, trzy srebra i brąz łuczniczki

Złoto, trzy srebra i brąz, to dorobek Anny Sokólskiej,...

Z regionu: Anna Sokólska czwarta na I Mistrzostwa Świata w Łucznictwie konnym

Na zakończonych przed godziną I Mistrzostwach Świata w Łucznictwie...

Z regionu: Łuczniczka konna z Białegostoku złotą medalistką w Japonii

Anna Sokólska wygrała międzynarodowe zawody rozegrane w dniach 14–15...