Reklama

Lato w Galerii Strumiłło: Wystawy, spotkania, wykłady, filmy i… przytulanie koni

Data:

- Reklama -

Letnie propozycje wydarzeń w Maćkowej Rudzie na Suwalszczyźnie w Galerii Strumiłło – magicznym miejscu spuścizny rodzinnej i twórczej Andrzeja Strumiłły – czekają na wszystkich miłośników sztuki i kultury. Przygotowania do lata 2023 są w pełnym rozkwicie, a galeria już teraz zaprasza do udziału w różnorodnych inicjatywach – jedną z wyjątkowych propozycji jest możliwość przytulania koni.

Galeria Strumiłło przygotowała bogaty program działalności na lato, obejmujący czwartkowe spotkania „Przy Kominku” oraz wtorkowe „Pokazy filmów dokumentalnych”. Ponadto, odwiedzający mogą podziwiać wystawy, wziąć udział w warsztatach barwierskich, odkrywać kulinarne niespodzianki i odwiedzić stajnię. Warto być czujnym, sprawdzać nasz kalendarz i fanpage Galerii, ponieważ niektóre wydarzenia będą spontanicznie organizowane.

– Już jutro w Galerii spotkanie i wykład Wawrzyńca Konarskiego, świetnego mówcy. Odwiedzający Maćkową Rudę przez całe lato mogą liczyć na udział w wystawach. Będzie ich więcej – niektóre potrwają 3-4 dni, inne są tygodniowe – zapowiada Anna Strumiłło, dodając, że pierwszą ekspozycję stanowić będzie „Sztuka Książki” – w nawiązaniu do niedzielnej (9 lipca) promocji ostatniej przygotowanej przez Andrzeja Strumiłłę publikacji „Słowo” (szczegóły poniżej).

Opiekunka galerii i spuścizny artysty podkreśla, że w tym sezonie zamierza zaprezentować również gwasze i obrazy autorstwa swojej matki, Danuty. W Maćkowej Rudzie nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży – stałym punktem letniego programu są spotkania z końmi pod zachęcającym hasłem: „Przytul się do konia”. Podobnie jak z niespodziankami kulinarnymi – i nad tą częścią pieczę sprawować będzie Artur Bieńkowski, jeździec, instruktor, wieloletni pracownik stadniny w Janowie Podlaskim i zapalony fotograf.

O letnim programie opowiada Anna Strumiłło:

Fot. Niebywałe Suwałki

W tym tygodniu:

Czwartkowe spotkania PRZY KOMINKU w Galerii Strumiłło w Maćkowej Rudzie

Wystawa książek zaprojektowanych przez Andrzeja Strumiłło w Galerii Strumiłło w Maćkowej Rudzie

Przytul się do konia – wizyta w stajni w Maćkowej Rudzie

Promocja książki „Słowo” w Galerii Strumiłło w Maćkowej Rudzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wspomnienie z okazji 96. urodzin Andrzeja Strumiłły

W piątek, 27 października, w Galerii Strumiłło w Maćkowej...

Tydzień w Galerii Strumiłło w Maćkowej Rudzie: Wystawy, spotkania, filmy

W tej chwili Galeria Strumiłło w Maćkowej Rudzie na...

Kolejny tydzień koncertów: Shamrock, Trzaska, Molesta, Bokka, Możdżer, Miss God

Przed nami emocjonujące wydarzenia kulturalne - niezależnie od tego,...

Film, fotografia, muzyka, literatura – sierpień kulturalnie

Przed nami różnorodne wydarzenia kulturalne, sportowe i rekreacyjne, które...