Reklama

Młody kolarz dominuje na Lubelszczyźnie

Data:

- Reklama -

Ostatni weekend na Lubelszczyźnie był prawdziwym świętem sportu i adrenaliny! Cykl Maratonów Kresowych przeniósł się w te malownicze okolice, a kolarze – również z MTB Suwałki – stanęli do rywalizacji na dwóch trudnych etapach.

W sobotę, 22 lipca, ścigali się na trasie wokół urokliwej miejscowości Żmudź. Wszyscy byli gotowi zmierzyć się z wyjątkowymi wyzwaniami tej trasy, prowadzącej przez malownicze pola i zapierające dech w piersiach pagórki. A dzień później, w niedzielę, Janów koło Chełma był gospodarzem drugiego etapu. Na trasie przez Pagóry Chełmskie kolarze musieli sprostać lasom i długim podjazdom, a zjazdy przy prędkościach dochodzących do 50 km/h to kolejne wyzwanie, wymagające odwagi i precyzyjnej techniki.

Wśród uczestników wyróżniał się szczególnie Klub Rowerowy MTB Suwałki. Mimo znacznej odległości, z jakiej sportowcy przybyli, ich obecność w barwnym peletonie z koszulkami z napisem Suwałki, dopełniła już tradycji. Kolarze z lokalnych klubów mieli okazję rywalizować z nimi, a także poznać ich podczas uroczystości dekoracji.

Bez wątpienia gwiazdą całego wydarzenia okazał się Mikołaj Szeliga, junior. Pokonał oba etapy i okazał się najlepszy nie tylko w swojej kategorii wiekowej, ale także zdobył zwycięstwo w klasyfikacji OPEN.

Nie tylko Mikołaj, ale też inni uczestnicy zdobyli wiele braw. Anna Taraszkiewicz, która wróciła do rywalizacji po długiej przerwie, udowodniła, że wciąż jest w doskonałej formie. Dariusz Tasior na podium stanął już po raz szósty i siódmy w tym sezonie. Antoni Wińcza także świetnie sobie radził, a w klasyfikacji generalnej prowadził w swojej kategorii wiekowej.

Niestety, nie wszyscy mieli szczęście. Andrzej Bąkała i Dariusz Klin, choć znaleźli się na podium, musieli stawić czoła trudnym warunkom na trasie, ale nie poddali się i z uśmiechem na twarzy zakończyli wyścig. Janusz Taraszkiewicz, znany jako „dobry duch” drużyny, także cieszył się swoim miejscem na mecie.

Suwalska ekipa z Lubelszczyzny wróciła z imponującym dorobkiem 13 medali, w tym aż 8 złotymi! To naprawdę doskonały wynik, biorąc pod uwagę rywalizację z silnymi reprezentantami innych klubów, nie tylko z cyklu Maratonów Kresowych.

W sierpniu Maratony Kresowe wracają do Puszczy Białowieskiej, a kolejne zawody odbędą się w Narewce. Klasyfikacje generalne sezonu 2023 mogą jeszcze wiele razy się zmienić, co tylko podnosi poziom adrenaliny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Triumf Suwalskiej Szkółki Kolarskiej w Supraślu

W niedzielę 30 czerwca w Supraślu odbył się ósmy...

Maratony Kresowe 2024: Spektakularny sukces na Lubelszczyźnie

W miniony weekend, 15 i 16 czerwca, cykl Maratony...

Maratony Kresowe: Tym razem u sąsiadów

Maratony Kresowe to unikalny cykl międzynarodowych wyścigów rowerowych MTB,...

Siemiatycze medalami stoją

Wiosna to czas wzmożonej aktywności zawodników Klubu Rowerowego MTB...