Reklama

Wigry Suwałki rozpoczęły przygotowania do sezonu. Czas na awans?

Data:

- Reklama -

Koniec wakacji! Czas skoncentrować się na pracy! 14 lipca piłkarze Wigier Suwałki wrócili do klubu i rozpoczęli przygotowania do sezonu 2023/24. Przygotowania rozpoczęły się od badań w Centrum Rehabilitacji Melius. Już pierwszego dnia odbyły się także zajęcia na boisku. Nowy sezon IV ligi rusza już w pierwszy weekend sierpnia.

Materiał partnera.

Rok od katastrofy

W czerwcu minął rok od wiadomości, która z pewnością wstrząsnęła kibicami Wigier Suwałki. Klub ogłosił, że z powodów finansowych nie przystąpi do rozgrywek II ligi. Wszystko stało się niedługo po tym, gdy Wigry brały udział w barażach o awans do I ligi (porażka 4:0 z Motorem już na pierwszym etapie).

Czyniono wiele starań, aby Suwałki miały swojego przedstawiciela na poziomie centralnym. Niemniej finalna decyzja była taka, że w drugiej części sezonu istniałoby ryzyko utraty płynności finansowej, co w konsekwencji przełożyłoby się na ogłoszenie upadłości. Reasumując, wycofanie się z rozgrywek II ligi należało odbierać jako ruch w kierunku ratowania przyszłości zespołu. Ruch ten jednak pociągnął za sobą spadek klubu o dwie klasy. Tym samym w sezonie 2022/23 Wigry niespodziewanie przystąpiły do rozgrywek IV ligi.

Niedawno zakończony sezon prawdopodobnie został oceniony pozytywnie, ponieważ Wigry zdobyły 72 punkty na 102 możliwe. Co ciekawe, tak duży dorobek przełożył się na zaledwie czwarte miejsce. Więcej punktów zgromadził Ruch Wysokie Mazowieckie, Tur Bielsk Podlaski (oba zespoły po 78 oczek) i ŁKS 1926 Łomża (80 punktów), czyli ekipa, która zbliżający się sezon rozpocznie w III lidze.

Czas powalczyć o awans?

Na przewidywania bukmacherów jest chyba jeszcze zbyt wcześnie, aczkolwiek można założyć, że Wigry Suwałki będą jednym z faworytów do walki o III ligę. Oczywiście osoby zainteresowane typowaniem powinny śledzić na bieżąco oferty bukmacherów. Zwłaszcza że bukmacherzy starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom – świetnym przykładem możliwości, które gwarantuje 888starz aplikacja.

W Suwałkach chcą awansu

W Suwałkach sprawa jest prosta – jest ogromna wiara w to, że klub awansuje do III ligi. To zresztą nie może dziwić – klub jeszcze nieco ponad rok temu walczył o awans na zaplecze Ekstraklasy.

Poza tym nie chodzi tylko o wiarę – ubiegły sezon to wiele pozytywnych chwil. Dodatkowo kadra została niemal całkowicie zachowana. Naturalnie nie oznacza to tego, że zabraknie transferów. Jest wręcz przeciwnie – rywalizacja w zespole ma zostać zwiększona. Poza tym czynione są też starania, aby nowi gracze stanowili poważne wzmocnienia. Wiemy też, że Wigry Suwałki szukają nowych piłkarzy wśród zawodników rywalizujących w III lidze. Słychać również, że szukanie zawodników w jeszcze wyższych ligach także nie jest wykluczone. Jest to więc niejako potwierdzenie mocarstwowych planów.

Wszystko jednak zweryfikuje liga. Piłka nożna widziała już wiele sytuacji, gdy teoretycznie duże wzmocnienia okazały się przysłowiowymi niewypałami. Przykładów nie trzeba szukać daleko – wystarczy zwrócić uwagę na przypadek Wieczystej Kraków.

Nie tylko pieniądze

Często mówi się o tym, że pieniądze to nie wszystko i przypadek zespołu z Krakowa jest tego świetnym potwierdzeniem. Wieczysta rywalizowała w zeszłym sezonie na poziomie III ligi i wydawało się, że awans tego klubu jest absolutnie pewny. Bogaty właściciel i znani piłkarze to połączenie, które po prostu musiało przynieść satysfakcjonujących efekt – a dokładniej tak się wydawało.

Ostatecznie awans okazał się poza zasięgiem. Czego zabrakło? Najprościej powiedzieć, że woli walki. Wiele osób uznało, że niektórym piłkarzom jest zwyczajnie zbyt dobrze. Wieczysta to klub, który pod kątem finansowym zdecydowanie nie pasuje do III ligi. W sporcie nie ma jednak nic za darmo i piłkarze tego klubu boleśnie się o tym przekonali.

Wigry nie muszą pójść tą samą drogą (zwłaszcza że trudno spodziewać się nazwisk z bogatą przeszłością), ale ta historia dla wszystkich w Suwałkach to ostrzeżenie.


Hazard może prowadzić do uzależnienia i nie zapewnia pewności wygranej. Informacje zawarte w tym artykule mają charakter tylko i wyłącznie informacyjny, kierowane są do odbiorców mieszkających poza granicami Polski.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wigry Suwałki wygrały w Grajewie i awansowały do 1/8 Pucharu Polski (na szczeblu województwa)

Większość spotkań 1/16 Pucharu Polski na szczeblu Podlaskiego ZPN...

Plan biało-niebieskich wykonany; KS Michałowo – Wigry Suwałki 0:4

W 16 kolejce IV ligi podlaskiej Wigry Suwałki rozgrywały...

Walkower w Suwałkach, zalane boisko w Czyżewie. Wigry liderem.

Na sobotę, 21 października, zaplanowano spotkanie pomiędzy Wigrami Suwałki...

Pogrom w zaległym meczu IV ligi podlaskiej; Wigry Suwałki – Tur Bielsk Podlaski 6:1

Pierwotnie spotkanie pomiędzy Wigrami Suwałki a Turem Bielsk Podlaski...