Reklama

Czy cena Ethereum wzrośnie? 

Data:

- Reklama -

W ciągu zaledwie kilku lat kryptowaluty urosły z cyfrowej nowości do technologii wartej biliony dolarów, która stanowi realną konkurencję i zagrożenie dla różnych instrumentów w globalnym systemie finansowym. Setki cyfrowych aktywów na rynku kryptowalut są wykorzystywane jako inwestycje i waluty do zakupu towarów i usług. Użytkownicy zwracają uwagę na wysoki poziom wygody takiego rozwiązania.

Materiał partnera.

W porównaniu do konwencjonalnych scentralizowanych pieniędzy, z których korzystamy na co dzień, kryptowaluty nie mają specjalnych uprawnień i nie są regulowane przez władze. Aktywa chronione kryptowalutami pozwalają użytkownikom bezpiecznie kupować, sprzedawać i przechowywać wszystkie aktywa na centralnych giełdach. Obiecujące prognozy światowej sławy analityków wskazują na potencjalną funkcję walut cyfrowych jako mobilnego narzędzia płatniczego. Z roku na rok na rynku pojawiają się coraz bardziej stabilne trendy, które prawdopodobnie za jakiś czas doprowadzą do światowej popularności kryptowalut. Najpopularniejsze z nich już teraz mogą pochwalić się bogatą kapitalizacją i względną stabilnością. Jedną z nich jest Ethereum, o którym dzisiaj porozmawiamy. W tym artykule autor postara się ocenić przyszłe perspektywy kryptowaluty, a także porównać dostępne prognozy analityków i wpływowych osób 

Mocne strony oraz perspektywa rozwoju projektu

Ethereum to zasadniczo zdecentralizowana globalna platforma oprogramowania oparta na najnowocześniejszej technologii. Jej najbardziej znanym przedstawicielem jest kryptowaluta ETN. Założyciele tej platformy byli jednymi z pierwszych, którzy rozważyli pełny potencjał technologii blockchain, pomimo zapewnienia bezpiecznej wirtualnej metody płatności. Od uruchomienia projektu minęło wystarczająco dużo czasu, a dziś ETH jako kryptowaluta stał się drugą co do wielkości i najcenniejszą na rynku. Jest to waluta peer-to-peer, która służy do płacenia za zasoby obliczeniowe i opłaty transakcyjne. Mówiąc prościej, jest to swego rodzaju silnik całego projektu o nazwie Ethereum. Przyjrzyjmy się kilku wartościowym narzędziom i innowacyjnym rozwiązaniom Vitalika Buterina. Zacznijmy od inteligentnych kontraktów. Są to programy komputerowe, które zapewniają prostszy sposób wymiany dowolnych aktywów między dwiema stronami. Jest to kolejna gwarancja bezpieczeństwa dla użytkowników sieci Ethereum. Główną cechą inteligentnego kontraktu jest to, że po jego zakończeniu i wdrożeniu nie można go zmienić, a każda transakcja jest rejestrowana na zawsze bez możliwości jakiejkolwiek modyfikacji. Proces weryfikacji jest przeprowadzany przez anonimowe strony w sieci, bez potrzeby scentralizowanego organu. Kolejną mocną stroną projektu jest wirtualna maszyna Ethereum – EVM. Jest ona odpowiedzialna za testowanie i rozwijanie tych właśnie kontraktów, ponieważ rozumie język Solidity. Rozwiązanie to gwarantuje posiadaczom waluty maksymalne bezpieczeństwo transakcji i względną niewrażliwość na cyberataki. Wreszcie, potencjalnie największą i najważniejszą zaletą Ethereum jest wykorzystywany przez niego algorytm konsensusu. We wrześniu 2022 r. nastąpiła długo oczekiwana migracja projektu do Proof of Stake. Skutecznie oddaje to bezpieczeństwo sieci w ręce walidatorów. Aktualizacja zmniejszyła również zużycie energii przez sieć, co będzie miało pozytywny wpływ na środowisko. Sami posiadacze aktywów będą aktywnie zaangażowani w rozwój platformy i udział w głosowaniach. Jest to swego rodzaju rewolucja i pokazuje obietnicę i wspaniałą przyszłość dla tej kryptowaluty. Wszystkie powyższe zalety zostały opisane przez autora w celu teoretycznego zademonstrowania możliwości i potencjału projektu Ethereum. Ma to bezpośredni wpływ na przyszły wzrost cen aktywów i charakteryzuje je jako bezpieczne. Takie fundamentalne nowości i innowacje stabilizują pozycję walut cyfrowych na rynku i zapewniają obiecujący rozwój na wszystkich poziomach.

Istniejące prognozy, potencjalne korzyści i zagrożenia

Porozmawiajmy teraz bezpośrednio o aktualnych prognozach. Wzrost Ethereum znacznie spowolnił po ogromnych kłopotach w branży kryptowalut, co nie jest zaskakujące. Krótko przed tak zwaną „fuzją” i przejściem na nowy algorytm konsensusu, waluta nabrała rozpędu w oczekiwaniu na znacznie większą skalowalność. Niestety, po tym wydarzeniu cena spadła. Istnieje pewien paradoks – cena rośnie tylko z powodu spekulacji na tle wiadomości, ale gdy tylko przychodzi do faktycznego dostarczania użytkownikom nowych funkcji i funkcjonalności, ponownie spada. Jeśli chodzi o prognozy na drugą połowę 2023 roku i kolejne lata, istnieje wiele czynników, które mogą mieć na to wpływ. Rynek zaczął się już podnosić po skandalach z 2022 roku. Sieć codziennie udowadnia swoją wartość, ale zaufanie użytkowników nie jest tak łatwe do odzyskania. W tym roku banki centralne na całym świecie prowadzą restrykcyjną politykę fiskalną i monetarną, która ogranicza apetyt na ryzyko. Brak apetytu na ryzykowne inwestycje ma bezpośredni wpływ na rynek kryptowalut, w tym Ethereum. Prognozy wskazują na umiarkowany wzrost i wyjście do końca roku na poziomie około 3 364,82 USD. Rok 2024 może być decydujący, ponieważ należy wprowadzić zdecydowane środki w celu promowania globalnej popularności kryptowalut, jest to po prostu konieczne dla dalszego istnienia tej sfery. Jeśli te próby będą uzasadnione, Ethereum, ze wszystkimi swoimi unikalnymi cechami i innowacjami w postaci inteligentnych kontraktów i skutecznego algorytmu konsensusu, wyjdzie na szczyt i zapewni stały wzrost cen. Nad projektem pracuje wiele osób, które w niego wierzą i codziennie dostarczają ogromną liczbę transakcji. Wszystkie te dane wskazują, że wartość ETH ostatecznie wzrośnie i umocni się. Prognozy na 2024 rok zakładają, że kurs ethereum usd wzrośnie do 3854 dolarów, a w 2025 roku przekroczy 5000 USD. Wnioski te są poparte analizą fundamentalną inwestorów i influencerów. Na dzień dzisiejszy Ethereum jest notowane na poziomie 1847 USD i utrzymuje umiarkowaną stabilność i wzrost. 

Najbliższe lata będą kluczowe dla kryptowalut jako całości. Najwyraźniej wydarzenia minionego roku znacząco zachwiały zaufaniem inwestorów i postawiły wzrost aktywów pod znakiem zapytania w dłuższej perspektywie. Niemniej jednak Ethereum wykazał względną stabilność na całej swojej ścieżce rozwoju, pomimo niepokojących wyników aktywów na rynku. Ważne jest, aby odpowiedzieć na pytanie – czy warto inwestować w ETH? Jeśli przetrwa wszystkie zawirowania, które nawiedzają całą branżę, odpowiedź brzmi: tak. Jeśli globalne banki poluzują politykę monetarną, a deweloperzy dołożą wszelkich starań, aby ustabilizować i wzmocnić swoją pozycję, waluta ma wszelkie szanse na podwojenie wartości w ciągu najbliższych kilku lat. Ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim zarządzaniu ryzykiem i analizie gramatycznej podczas inwestowania.

Zdjęcie – Bastian Riccardi, Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kryptowaluty w Polsce

Interesujesz się kryptowalutami i chcesz wiedzieć, jak funkcjonują one...

Porównanie brokerów Forex — jak analizować koszty i korzyści?

Chcesz wiedzieć, jacy są najlepsi brokerzy w Polsce i...

TOP 3 krypto kasyna dla Polaków

Krypto kasyna to pojęcie, które coraz częściej można spotkać...