Reklama

A gdyby tak zaśpiewać Szymborską? Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie

Data:

- Reklama -

Patronką roku 2023 jest Wisława Szymborska. Wiele wydarzeń miało miejsce w okolicach setnej rocznicy urodzin poetki, ale nie tylko wówczas, bo suwalska Biblioteka Publiczna właśnie teraz zaprasza do udziału w konkursie, którego celem jest między innymi popularyzacja poezji patronki obecnego roku. Choć to nie jedyny powód! Czwarta edycja muzycznego konkursu ma zachęcić wszystkich – najmłodszych, nieco starszych i zupełnie dorosłych do śpiewania i grania, do spróbowania swych sił w nadaniu muzycznej formy wierszom poetki i noblistki.

To już kolejna akcja wyśpiewywania poezji. Wcześniejsze – poświęcone utworom Danuty Wawiłow i Natalii Usenko, później wierszom naszej krajanki – Marii Konopnickiej oraz „Balladom i romansom” Adama Mickiewicza, cieszyły się dużą popularnością. Nic dziwnego! Już same przygotowania są wielką przyjemnością, a efekty takich działań są i miłe, i rozmaicie doceniane. Uczestnicy konkursu mogą liczyć na nagrodę, a najlepsi wykonawcy umuzykalnionych wierszy wezmą udział w nagraniu płyty, zatem można uznać to za pierwszy krok na drodze do artystycznej kariery.

Zasady są niezmienne – wziąć udział może każdy: ci, którzy muzykują i ci, którzy jeszcze nie zaczęli swojej muzycznej przygody, ale mają chęć zaprezentować swe umiejętności. Zgłaszać można nagrania solowe i zespołowe, a zespoły mogą być rodzinne lub przyjacielskie. I niech nikogo nie zasmuca brak możliwości dokonania profesjonalnego nagrania! Na te przyjdzie czas potem, by zgłosić się do konkursy wystarczy dyktafon czy aplikacja w telefonie.

Jedyne ograniczenie jest takie, by było to jeszcze nieprezentowane nigdzie wcześniej utwory. Zaaranżować można cały wiersz lub jego fragment, połączyć różne teksty Wisławy Szymborskiej… Możliwości jest wiele i zostało jeszcze nieco czasu, bo nagrania (maksymalnie trzy utwory) zgłaszać można do końca września.

Szczegółowe informacje o konkursie znaleźć można na stronie Biblioteki Publicznej w Suwałkach. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach projektu „Sto pociech w Bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące budowy Mediateki w Suwałkach

W środę, 12 czerwca, w Aquaparku odbyło się pierwsze...

Magia, marzenia, niespodzianki – suwalska Noc Bibliotek 2024

Niezwykłe chwile mogli spędzić suwalczanie, którzy w sobotnie (8...

Dwie osoby ubiegają się o stanowisko dyrektora Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

W konkursie na stanowisko dyrektora Biblioteki Publicznej im. Marii...

Dużo wydarzeń w tym tygodniu

Koncerty - również młodzieżowe i gospel, spotkania, gra miejska,...