Reklama

Bliżej natury – „Sztuka Organiczna z Dąbrowy Dolnej”. Niebanalna wystawa w Galerii Stara Łaźnia

Data:

- Reklama -

Wprost z leśniczówki koło Bodzentyna w Górach Świętokrzyskich przyjechała nietuzinkowa ekspozycja (której wernisaż miał miejsce 22 września) będąca świadectwem tego, że oddolne inicjatywy mają się świetnie, a poświęcenie się sztuce potrafi dawać prawdziwą, wielką radość. Grupa artystów skupiona wokół tego miejsca to ludzie rozmaitych talentów. Są wśród nich osoby parający się teatrem, uzdolnione muzyczne, uprawiające sztuki plastyczne. Często swój czas i energię dzielą pomiędzy rozmaite dziedziny sztuki.

22 IX 2023; Suwałki – Stara Łaźnia- otwarcie wystawy „Sztuka Organiczna z Dąbrowy Dolnej”
© 2023 Wojciech Otłowski

W leśniczówce działa Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Wsi „Odnowica”, a mieszkają tam artyści Daria Kozłowska-Wrona i Krzysztof Wrona, którzy chętnie goszczą ludzi z rozmaitych zakątków Polski. A na co dzień grupa osób skupiona wokół tego stowarzyszenia prowadzi warsztaty, organizuje przedstawienia, różne działania artystyczne z udziałem młodszych i starszych osób mieszkających w okolicy. O o idei tej grupy i swej bytności w niej opowiedział podczas wernisażu Jan Sajdak:

22 IX 2023; Suwałki – Stara Łaźnia- otwarcie wystawy „Sztuka Organiczna z Dąbrowy Dolnej” – Jan Sajdak
© 2023 Wojciech Otłowski

Lokalizacja twórczego ośrodka ma wielki wpływ na tworzone prace. Widać w nich wielką bliskość natury – zarówno w tematyce, jak i w użytych materiałach, podejściu do procesu twórczego. Drewno, piasek, wiklina, słoma, rośliny, mech, naturalne tkaniny – z tych elementów powstały przestrzenne eksponaty, o czym opowiedział Jan Sajdak:

22 IX 2023; Suwałki – Stara Łaźnia- otwarcie wystawy „Sztuka Organiczna z Dąbrowy Dolnej” – Ignacy Ołów, Iza Giczewska, Jan Sajdak
© 2023 Wojciech Otłowski

Na wystawie prezentowane są także obrazy, rysunki. A ci, którzy przybyli na wernisaż, mogli doświadczyć dobroczynnego wpływu etnoterapii oddziałującej za pośrednictwem dźwięków, obrazów i zapachów na samopoczucie odbiorcy, a także usłyszeć niezwykły koncert zespołu „Sen Motyla” – te dźwięki, już w postaci nagrania, będzie można wysłuchać odwiedzając Galerię Stara Łaźnia.

22 IX 2023; Suwałki – Stara Łaźnia- otwarcie wystawy „Sztuka Organiczna z Dąbrowy Dolnej” – koncert zespołu „Sen Motyla”
© 2023 Wojciech Otłowski

Fotografie w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Otwarte drzwi” – wystawa prac młodych artystów z liceum w Supraślu w Galerii Chłodna 20

Wielość tematów, form, środków wyrazu – wystawa prac uczniów...

Wspaniały muzyczny prezent – koncert Sławka Uniatowskiego w Dniu Kobiet

Taka propozycja idealnie trafiła w gust suwalczanek – czarujące...

Patriotycznie, świątecznie, radośnie – sobotni koncert „Zachowajmy polską duszę” w Suwalskim Ośrodku Kultury

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w piątek, 10...

„4 psy” na pierwszym miejscu! Gala Finałowa 3. Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Filmowe święto dobiegło końca – w sobotę wybrzmiał jego...