Koncert zamykający 5. Międzynarodowy Festiwal Barok na Mazurach z Anną Krzysztofik-Buczyńską i Amadeuszem Buczyńskim

Data:

- Reklama -

Muzyka barokowa od wieków fascynuje słuchaczy swoją wyrafinowaną formą i bogatym brzmieniem. Dla miłośników tego okresu muzycznego oraz wszystkich, którzy pragną przeżyć wyjątkową muzyczną podróż w czasie, 17 września o godzinie 18.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Olecku odbędzie się koncert zamykający 5. Międzynarodowy Festiwal Barok na Mazurach. To wydarzenie będzie nie tylko doskonałą okazją do usłyszenia utworów z epoki baroku, ale także spotkania z utalentowanymi muzykami, Anną Krzysztofik-Buczyńską i Amadeuszem Buczyńskim.

Zdj. główne: Oficjalny profil Anny Krzysztofik-Buczyńskiej

Anna Krzysztofik-Buczyńska, znakomita klawesynistka, jest postacią niezwykle cenioną w świecie muzyki dawnej. Jej imponujące osiągnięcia i wszechstronność muzyczna sprawiają, że jest nie tylko znakomitą solistką, ale także cenioną kameralistką. Artystka ukończyła studia magisterskie i podyplomowe w Filii Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Białymstoku, gdzie uczyła się gry na fortepianie pod kierunkiem profesora J. Kadłubiskiego. Początki jej przygody z klawesynem sięgają czasów studiów w Białymstoku, gdzie pod okiem profesora P. Wilczyńskiego oraz mgr E. Adamczyk doskonaliła swoje umiejętności. Jej pasja do muzyki dawnej doprowadziła ją do uzyskania doktoratu sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyki. Aktualnie Anna Krzysztofik-Buczyńska jest adiunktem w Filii Akademii Muzycznej w Białymstoku, gdzie prowadzi klasę klawesynu oraz zajęcia związane z tematyką wykonawstwa muzyki dawnej. Jest także współzałożycielką Zespołu Muzyki Dawnej CONSORT 415, z którym występuje zarówno jako solistka, jak i kameralistka. Ponadto, pracuje jako muzyk orkiestrowy w Orkiestrze Symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej im. St. Moniuszki w Białymstoku oraz jako korepetytorka w OIFP-ECS w Białymstoku przy realizacji oper, operetek, musicali oraz bajek muzycznych. Jej wieloletnie doświadczenie pozwala na wykonanie muzyki od XVI-wiecznej po współczesną. Anna Krzysztofik-Buczyńska to także twórczyni kanału muzycznego na YouTube, który propaguje muzykę dawną pod nazwą „Buczyńscy Baroque Music”.

Amadeusz Buczyński, skrzypek barokowy, posiada bogate wykształcenie muzyczne i liczne osiągnięcia w świecie muzyki barokowej. Ukończył jednolite studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku, gdzie jego nauczycielem był profesor Stanisław Kuk. Amadeusz Buczyński to laureat wielu prestiżowych konkursów skrzypcowych, co świadczy o jego wyjątkowym talencie i zaangażowaniu w rozwijanie umiejętności instrumentalnych. Jego pasja do muzyki dawnej rozwinęła się w trakcie studiów, a obecnie jest członkiem Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej-ECS im. St. Moniuszki w Białymstoku. Jest również koncertmistrzem Zespołu Muzyki Dawnej CONSORT 415, który założył w 2002 roku. Ma w swoim dorobku wiele znakomitych wykonawstw dzieł instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych kompozytorów epoki baroku i klasycyzmu, takich jak G. Ph. Telemann, G.F. Händel, H. Purcell, St. Moniuszko czy A. Vivaldi. Jest twórcą kanału muzycznego na YouTube, który ma na celu popularyzację muzyki dawnej – „Buczyńscy Baroque Music”.

5. Międzynarodowy Festiwal Barok na Mazurach – koncert w Olecku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Przeczytaj więcej
Powiązane

Rykowisko, koncerty, filmy

W tym tygodniu, prócz dużego koncertu organizowanego w Suwałkach...

Integracja i muzyka

Ten tydzień przyniesie głównie spotkania i opowieści, choć w...

W tym tygodniu: Film, muzyka i spotkania

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, ale w Suwałkach,...

Pod naszym patronatem: We wrześniu kolejna edycja Festiwalu „Barok na Mazurach”

Przed nami kolejna edycja wysokiej rangi wydarzenia kulturalnego, jakim...
Exit mobile version