Reklama

Mobilna pracownia komputerowa w ZST

Data:

- Reklama -

W poprzednim roku szkolnym Zespół Szkół Technicznych wziął udział w konkursie „Pracownie Kompetencji Cyfrowych”, który został zorganizowany przez NASK – operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji.

Działania nauczycieli i zaangażowanie uczniów, ich kreatywność oraz wiedza na temat bezpieczeństwa w sieci zostały docenione nagrodą w postaci w pełni wyposażonej pracowni komputerowej. Pracownia ta zawierała 16 laptopów oraz interaktywny monitor. Suwalska placówka została wybrana spośród 3075 szkół z całej Polski. ZST, jako jedyna w Suwałkach, otrzymała tak cenną pracownię! W całym kraju pracownie trafiły do 800 placówek.

Warto podkreślić, że istotną rolę w przygotowaniu projektu odegrała uczennica z klasy 4 TG – Danuta Bogdanowicz, która jest autorką grafiki, która stanowiła część aplikacji konkursowej. Jej talent i pomysłowość z pewnością przyczyniły się do wyróżnienia „Zetki” wśród wielu innych szkół. Drugim istotnym aspektem pracy zespołowej było zorganizowanie kursu dotyczącego zagrożeń związanych z cyberprzestępczością, pod nazwą „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sidła przestępców”.

Odpowiedzialność za organizację i przeprowadzenie konkursu na poziomie szkolnym spoczywała na dwojgu nauczycieli: Tomaszu Dereszu i Marcie Spudzis.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Czy PEC będzie dostarczał energię do miejskich jednostek? Miasto testuje pomysł

- Miną lata, mam nadzieję, że nie świetlne, zanim...

Zespół Szkół Technicznych czeka rozbudowa

Prezydent Suwałk podpisał w piątek, 9 listopada umowę na...

Są pieniądze na boisko przy ZST. Wiceminister podkreśla swój udział

W oficjalnym komunikacie suwalskiego samorządu nie ma wzmianki o...

Politechnika Białostocka rozpoczyna współpracę z ZST

Umowę o współpracy Politechniki Białostockiej z Technikum nr 3...