Reklama

„Pierwszy dzień mojego życia” – najnowszy film Paola Genovese w Cinema Lumiere w Suwałkach

Data:

- Reklama -

Cinema Lumiere w Suwałkach kontynuuje swoją popularną serię „Kino Konesera”, prezentując najnowsze i najbardziej wyczekiwane produkcje filmowe. W dniu 26 września 2023 roku, miłośnicy kina będą mieli okazję zapoznać się z fascynującym dziełem włoskiego reżysera Paola Genovese – „Pierwszy dzień mojego życia”.

Czwórka głównych bohaterów tego filmu, Napoleon, Arianna, Emilia i Daniele, żyje w różnych światach, ale ich życie łączy głębokie poczucie beznadziejności. To uczucie rozczarowania miesza się z frustracją, a myśli o przedwczesnym zakończeniu życia stają się coraz bardziej uciążliwe. Jednakże, kiedy wydaje się, że nie ma już wyjścia, pojawia się tajemniczy mężczyzna, który postawi ich życie na głowie.

Pierwszy dzień mojego życia, w reż Paolo Genovese, materiały promocyjne.

Ten nieznajomy ma dla bohaterów filmu niezwykłą propozycję – pokazać im, jak wyglądałoby życie, gdyby faktycznie zniknęli z tego świata. Rozpoczyna się emocjonująca podróż, w ciągu siedmiu dni tajemniczy mężczyzna (w tej roli zobaczymy Toniego Servillo), konfrontuje ich z przeżytymi traumami, ale także ukazuje piękno życia, które tkwi w małych rzeczach. To czas na przemyślenie swoich decyzji i zastanowienie się, czy warto zakończyć swoje życie.

Pierwszy dzień mojego życia, w reż Paolo Genovese, materiały promocyjne.

„Pierwszy dzień mojego życia” to adaptacja powieści samego reżysera, Paola Genovese. To wzruszająca historia o pragnieniach i potrzebie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Paolo Genovese, włoski reżyser i scenarzysta filmowy, urodzony w 1966 roku w Rzymie, zyskał rozgłos dzięki swoim filmom, które zdobyły liczne nagrody i uznanie krytyków. Jego przełomowym dziełem był film „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” z 2016 roku, który przyniósł mu prestiżowe nagrody, w tym nagrodę David di Donatello.

Pierwszy dzień mojego życia, w reż Paolo Genovese, materiały promocyjne.

Filmografia Genovese obejmuje różnorodne gatunki, ale to właśnie jego komedie zdobyły największą popularność. Jednak „Pierwszy dzień mojego życia” to zupełnie inna opowieść, pełna refleksji nad życiem i jego znaczeniem.

Pierwszy dzień mojego życia, w reż Paolo Genovese, materiały promocyjne.

Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na ten film, wystarczy do 24 września do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jaki tytuł nosi pierwszy film Paola Genovese i o czym opowiada? Bilety wygrywają: Karina Sosnowska i Michał Kalinowski.

Pierwszy dzień mojego życia, reż Paolo Genovese, materiały promocyjne.

Pokaz filmu „Pierwszy dzień mojego życia” w cyklu „Kino konesera” w Cinema Lumiere w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Dotrzeć „Do granic” (do wygrania bilety do Cinema Lumiere)

W cyklu Kino Konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach,...

Nieoczekiwane zwroty akcji i emocje: „Monster” w Cinema Lumiere

Cinema Lumiere w Suwałkach zaprasza na kolejny seans w...

Pokaz filmu „Tyle co nic” w maju w Cinema Lumiere (wygraj bilety)

We wtorek, 7 maja w kinie Cinema Lumiere w...

W tym tygodniu…

Spotkania, pokazy filmowe (w tym w cyklu "Kino konesera"...