Reklama

Prezydent Suwałk o koncercie TVP: Nie mogę nikomu zakazać korzystania z terenu miejskiego

Data:

- Reklama -

Temat odwołanego koncertu z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury pojawił się również na środowej (6 września) sesji Rady Miejskiej w Suwałkach. Okazało się, że bilety na wydarzenie „Bisz, Marika, Matylda/Łukasiewicz” sprzedawały się gorzej niż oczekiwano. W dodatku tego samego dnia na suwalskich bulwarach odbyć się ma duże wydarzenie pod szyldem TVP.

Koncert z okazji 10-lecia SOK-u odwołany. Przegrał z propozycją TVP?

Radny Wojciech Pająk („Suwałki Przyszłości”) podczas sesji zapytał prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza o wydarzenie pod egidą Telewizji Polskiej i jego wpływ na promocję miasta – w ocenie radnego – negatywny. Ten odpowiedział, że zarządzając terenem miejskim – bulwarami nad Czarną Hańczą – „nie może być recenzentem” inicjatyw, jakie mają się tam odbyć – bez względu na organizatora.

Młodzież na defilady nie przyjdzie. Wojciech Pająk

– Bulwary to publiczna własność. Wiem, że obok koncertu planowany jest też piknik militarny – dodał Czesław Renkiewicz, podkreślając, że z otrzymanych od TVP informacji wynika, że na bulwarach stanie olbrzymia scena o wymiarach 35×20 metrów. Ma to być koncert poświęcony tematyce militarnej – obronnej. Jako jeden z wykonawców wymieniany jest Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego. Kto jeszcze wystąpi? Tego nawet prezydent Suwałk nie wie.

Głos w sprawie odwołanego koncertu zabrał podczas sesji także Ignacy Ołów, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury. – Od początku miałem wątpliwości dotyczącego tego wydarzenia – zaczął Ignacy Ołów, oceniając, że reklama „była spora”. Od czerwca w Suwałkach można było zauważyć kubiki, plakaty w gablotach, filmiki w autobusach, reklamę w Cinema Lumiere. Jak dodał dyrektor – mimo tych działań, niecałe 100 osób kupiło bilety (koszt organizacji wydarzenia wyceniony został na ponad 40 tys. złotych).

Dyrektor SOK-u zapowiedział przy okazji, że występ Baranovskiego w Suwałkach również został odwołany. Przypomniał o koncercie hip-hopowym z projektu „Wybudzić pasję” – skierowanym do młodych ludzi – który nie cieszył się zainteresowaniem –  uczestniczyło w nim 12 osób. Pocieszający zdaniem Ignacego Ołowia jest fakt, że inauguracja sezonu artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej (15 września) sprzedała się prawie w całości. – Koncerty młodzieżowe nie cieszą się u nas zainteresowaniem – podsumował dyrektor.

Z jego opinią nie zgodził się radny Wojciech Pająk, który zasugerował, że odwołanie koncertu było decyzją pochopną, a wydarzenie „Bisz, Marika, Matylda/Łukasiewicz” można było wypromować lepiej – choćby w szkołach.

Zdjęcie ilustracyjne (Czesław Renkiewicz w czasie 3. FF „Wajda na Nowo”): © 2023 Wojciech Otłowski

Inauguracja 17. sezonu artystycznego Suwalskiej Orkiestry Kameralnej – koncert w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nowy program sprzedaży działek budowlanych ma przyciągnąć do Suwałk nowych mieszkańców

W Suwałkach trwają intensywne prace nad wprowadzeniem programu sprzedaży...

Kiedy remont suwalskiego dworca? PKP twierdzi, że opóźniał… konserwator

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, otrzymał odpowiedź na swoje pismo...

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...