Reklama

Wiemy, kto wystąpi 17 września na suwalskich bulwarach

Data:

- Reklama -

Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, w Suwałkach z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury miał odbyć się koncert „Bisz, Marika, Matylda/Łukasiewicz”. Został jednak odwołany ze względu na małe zainteresowanie zakupem biletów. Zamiast niego na bulwarach nad Czarną Hańczą odbędzie się wydarzenie pod szyldem TVP i Ministerstwa Obrony Narodowej.

W ubiegłym tygodniu jeszcze nie było wiadomo, ani kto poprowadzi koncert, ani kto podczas niego wystąpi (oficjalnie, ponieważ prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz wspominał o Zespole Artystycznym Wojska Polskiego), dziś ta informacja nie stanowi już żadnej tajemnicy. Wystarczy sięgnąć do programu telewizyjnego, gdzie można przeczytać:

W dniu 17 września, w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, TVP we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej przygotowuje koncert pod tytułem „Razem dla bezpiecznych granic”. Jest to gest wdzięczności i solidarności wobec Wojska Polskiego, które pilnuje bezpieczeństwa na granicach Polski, dlatego w repertuarze znajdą się popularne piosenki wojskowe i pieśni patriotyczne. Miejsce, w którym odbywa się to muzyczne wydarzenie, jest również nieprzypadkowe, gdyż Przesmyk Suwalski ma dzisiaj – w kontekście agresji rosyjskiej na Ukrainę – doniosłe strategiczne znaczenie zarówno dla obrony naszego kraju, jak i całego regionu bałtyckiego. W koncercie wystąpią, m.in.: Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, Raperzy WOT, Łukasz Drapała, Krzysztof Cugowski, Viki Gabor, Natasza Urbańska. Solistom będzie towarzyszyć formacja muzyczna RBand pod muzyczną dyrekcją Filipa Sojki. Koncert poprowadzą: Małgorzata Opczowska i Rafał Brzozowski. Część muzyczną wzbogacą felietony filmowe zawierające relacje z aktualnej sytuacji na polskiej granicy.

Na suwalskich bulwarach ma stanąć olbrzymia scena TVP, zdj. z niedzieli, 10 września

Koncert z okazji 10-lecia SOK-u odwołany. Przegrał z propozycją TVP?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zabierz mnie na Księżyc: Komedia, która zawróci widzom w głowach (wygraj bilety)

12 lipca 2024 roku na ekranach kin zagości niezwykła...

Co nas czeka w tym tygodniu?

Nowy tydzień to kolejna porcja kulturalnych i sportowych wrażeń...

Teatr Dramatyczny podsumował sezon artystyczny

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku podsumował sezon...

Sukcesy na 58. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

W dniach 20-23 czerwca 2024 roku odbył się 58....