Reklama

Kamila Sacharzewska odebrała Nagrodę Prezydenta Suwałk

Data:

- Reklama -

Kamila Sacharzewska, utalentowana pianistka pochodząca z Suwałk, spotkała się z prezydentem Suwałk, Czesławem Renkiewiczem oraz Agnieszką Małką, naczelniczką Wydziału Kultury i Sportu. To spotkanie odbyło się w kontekście prestiżowego wydarzenia – II Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych i udziału suwalczanki w finale.

Fot. UM w Suwałkach

Kamila Sacharzewska, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach, została uhonorowana podczas tego konkursu w dwóch kategoriach. Po pierwsze, otrzymała wyróżnienie, które świadczy o jej znakomitych umiejętnościach pianistycznych. Po drugie, zdobyła nagrodę dla najlepszego polskiego uczestnika konkursu, który nie zdobył głównej nagrody.

Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych to prestiżowe wydarzenie, w którym wzięło udział 35 utalentowanych pianistów z 14 różnych krajów, w tym m.in. Kanady, Austrii, Polski, USA i Chin. Kamila Sacharzewska była jedną z sześciu osób, którzy wystąpiły w finale na konkursowej scenie. Warto wspomnieć, że zwycięzcą tego konkursu został Eric Guo z Kanady.

Jury konkursowe, którego przewodniczącym był Wojciech Świtała, przyznało główne nagrody czterem pianistom. I nagrodę zdobył Eric Guo z Kanady, II nagrodę otrzymał Piotr Pawlak z Polski, a III nagrody zostały przyznane ex aequo dwóm uczestnikom: Angie Zhang z USA oraz Yonghuan Zhong z Chin.

Na spotkaniu w Urzędzie Miejskim w Suwałkach Kamila Sacharzewska odebrała Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk w wysokości 1,5 tysiąca złotych, co stanowiło symboliczny gest uznania wobec utalentowanej pianistki.

Kamila Sacharzewska z Suwałk w finale Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych. Otrzymała nagrodę specjalną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kamila Sacharzewska ze stypendium Fundacji YAMAHA

Kamila Sacharzewska, studentka I roku studiów magisterskich na Wydziale...

Wręczono stypendia i nagrody w dziedzinie kultury

Czwartkowy wieczór (22 lutego) zapisze się w pamięci wielu...

Trio del Sogno – walentynkowy koncert w saloniku Alicji Roszkowskiej

Niedzielne muzyczne spotkanie rozpoczęła założycielka Fundacji ART=SOS, Alicja Roszkowska,...