Reklama

Petycję przeciwko przeniesieniu poradni podpisało ponad 1350 osób. Prezydent wycofuje się z pomysłu

Data:

- Reklama -

Taką decyzję podjął Prezydent Suwałk wsłuchując się w apel Rady Pedagogicznej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej i głosy rodziców dzieci korzystających z tej instytucji. Ważą się natomiast losy żłobka, który pierwotnie miał znaleźć się właśnie budynku Poradni. Czesław Renkiewicz zapowiedział zwołanie Sesji Nadzwyczajnej Rady Miejskiej w tej sprawie i poprosił radnych o zastanowienie się, gdzie zlokalizować czwarty miejski żłobek.

– Na początku 2023 roku pojawił się plan, by w budynku Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej powstał kolejny żłobek dla 123 najmłodszych suwalczan. Rozpoczęły się przygotowania i rozmowy z dyrekcją Poradni na temat zmiany lokalizacji tej instytucji – przypomina Kamil Sznel z Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Na utworzenie żłobka samorząd pozyskał ponad 5 mln zł dofinansowania z funduszy zewnętrznych. Dodatkowo, z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków udało się zdobyć 3,5 mln zł na remont zabytkowej kamienicy przy ul. Kościuszki 45. To właśnie do tego budynku miała zostać przeniesiona Poradnia.

Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej proces relokacji nie przebiegałby tak sprawnie, jak na początku obiecywano. Poradnia miała zostać przeniesiona tymczasowo na ul. Wojska Polskiego 9, gdzie obecnie znajduje się Branżowa Szkoła I stopnia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Suwałkach. – Niestety, warunki w tym budynku nie są odpowiednie do prowadzenia rzetelnych diagnoz i terapii – na ten aspekt zwrócili uwagę autorzy petycji.

Pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Suwałkach napisali petycję. Nie zgadzają się na relokację

Po rozmowach z Radnymi Rady Miejskiej, pracownikami Poradni oraz widząc społeczny niepokój rodziców, podjąłem decyzję, że nie będziemy na siłę forsować pomysłu utworzenia w budynku przy ulicy Nowomiejskiej żłobka. Rozumiem głosy zaniepokojenia i pragnę zapewnić, że w jednym i drugim przypadku dobro dzieci jest tutaj najważniejsze – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, dodając: – Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna pozostaje na swoim miejscu, a my musimy szybko podjąć decyzję o potencjalnej nowej lokalizacji żłobka. Zapowiedziałem, że zwołam w tej sprawie Sesję Nadzwyczajną Rady Miejskiej i będę oczekiwał, że Radni wskażą, gdzie mógłby powstać czwarty miejski żłobek – dodaje Prezydent Suwałk.

W innym przypadku Miasto Suwałki straci ponad 5 mln zł dofinansowania oraz szansę na opiekę żłobkową dla 123 dzieci i ich rodzin. Nowa lokalizacja musi również zostać zaakceptowana przez wojewodę podlaskiego, który przekazał dotację na utworzenie żłobka właśnie w budynku przy ul. Nowomiejskiej.

Foto ilustrujące: Wojciech Otłowski

1 KOMENTARZ

  1. Jest żłobek na oś. północ, dwa w centrum to teraz wypadałoby zlokalizować choć jeden na południu miasta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Trwają ustalenia w sprawie lokalizacji nowego żłobka

Prezydent Suwałk nie zdradza na razie szczegółów dotyczących tego...

Suwałki z rekordowym projektem budżetu na rok 2024 (infografika)

Suwałki wkroczą w rok 2024 z ambitnym planem budżetowym,...

Prezydent odpowiada: „Nie” dla żłobka w Hostelu Wigry

Dyskusja na temat możliwości adaptacji Hostelu Wigry na żłobek...

VII Forum Biznesowe Pogranicza: Innowacje, wyzwania technologiczne i rozwój gospodarczy

W Suwałkach trwa właśnie VII Forum Biznesowe Pogranicza, które...