Gdańszczanie dyktowali warunki. Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk 0:3

Data:

Nie udało się podopiecznym Dominika Kwapisiewicza przełamać złej passy – piątkowy (24 listopada) mecz z Treflem inaugurujący ósmą kolejkę rundy zasadniczej rozgrywek PlusLigi przebiegał pod dyktando gości, a choć koniec walki był bardzo emocjonujący i dawał nadzieję, że spotkanie nie skończy się tak szybko, to jednak i w trzecim secie zawodnicy z Gdańska triumfowali.

© 2023 Wojciech Otłowski

Pierwsze dwie odsłony pokazały skuteczność i zgranie „gdańskich lwów”. Trener Igor Jurićić nie zdecydował się zatem na żadne zmiany w składzie. Gdańszczanie gładko zwyciężali.

24 XI 2023 Suwałki Arena; PlusLiga (VIII kolejka); Ślepsk Malow – Trefl Gdańsk 0:3; Igor Juricić i jego zawodnicy

Przebudzenie drużyny z Suwałk nastąpiło w trzecim secie. Dobre serwisy, skuteczniejsze ataki i obrona gospodarzy sprawiły, że grano na przewagi. Na tablicy pojawił się wynik rozpoczynający się od cyfry „3”, było kilka piłek setowych dla biało-niebieskich, jednak i tym razem wygrali zawodnicy Trefla.

24 XI 2023 Suwałki Arena; PlusLiga (VIII kolejka); Ślepsk Malow – Trefl Gdańsk 0:3; radość gości po wygraniu meczu

2 grudnia podopieczny Dominika Kwapisiewicza zagrają w Warszawie z obecnym liderem, z Projektem, a trzy dni później – 5 grudnia, ponownie na wyjeździe – w Bełchatowie. Domowy mecz w Suwałki Arena kibice obejrzą 9 grudnia, w sobotę, o godzinie 14.45 z Aluronem CMC Zawiercie.

Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk 0:3 (-16, -21, -34)

MVP: Kewin Sasak

24 XI 2023 Suwałki Arena; PlusLiga (VIII kolejka); Ślepsk Malow – Trefl Gdańsk 0:3; MVP: Kewin Sasak, Komisarz: Andrzej Wołkowycki

Fotografie w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski