Reklama

W co zainwestować w 2024: 4 wskazówki gdzie skierować swoje pieniądze

Data:

- Reklama -

Inwestowanie zdecydowanie nie należy do czegoś, co można uznać za łatwe zadanie. Każdą ze swoich decyzji trzeba bowiem poprzeć odpowiednią analizą oraz zgłębić temat, aby mieć pewność, że wybrany sposób na inwestycję okaże się dla nas rzeczywiście opłacalny. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją pewne bardziej sprawdzone sposoby na inwestycje od innych i to właśnie na nich pragniemy skupić się w niniejszym tekście. Przedstawiamy wszystkie najbardziej sprawdzone sposoby na inwestowanie, które w 2024 roku mogą okazać się kluczem do powiększenia swojego budżetu.

Materiał partnera.

Zdjęcie – David McBee https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/okragle-srebrne-i-zlote-monety-730564/

Bitcoin i altcoiny

Zacznijmy najpierw od tego, co do zaoferowania mają różne kryptowaluty – w tym nie tylko bitcoin, ale też różnorodne altcoiny. Samo inwestowanie w bitcoin jest interesującym sposobem na spróbowanie zwiększenia swojego kapitału, ale trzeba przy tym zdawać sobie sprawę z tego, jak bardzo gwałtowne zmiany mogą zachodzić w kursie tej kryptowaluty. Jeszcze bardziej gwałtowne zmiany mogą zajść w przypadku altcoinów, jeśli zdecydujemy się na inwestowanie na nieco mniej znane kryptowaluty. Obecnie najczęściej zaleca się inwestować w takie kryptowaluty jak wymienione poniżej:

  • Bitcoin,
  • Ethereum,
  • Litecoin,
  • Tether,
  • Binance Coin,
  • XRP,
  • Solana,
  • ADA,
  • Tron.

Dodatkowym sposobem na zwiększenie swoich zysków za sprawą bitcoinów oraz altcoinów będzie postawienie na zagranie z ich wykorzystaniem w kasynach kryptowalutowych. W tego typu serwisach hazardowych warto na start przetestować oferty typu 100 darmowych spinów bez depozytu, które pozwolą na zwiększenie szans na sięgnięcie po zwycięstwo. Przy tym nie trzeba dokonywać dodatkowych depozytów, a przed wypłaceniem wygranych konieczne będzie jedynie obrócenie wygranymi z bonusowych środków.

Granie za kryptowaluty w kasynach internetowych jest o tyle interesującym rozwiązaniem, że ich gwałtowna natura pozwala na zwiększenie swojego kapitału w potencjalnie krótkim odstępie czasowym. Trzeba przy tym jednak wiedzieć, że jest to sposób na inwestycję zalecany głównie dla osób, które preferują podejmowanie dużego ryzyka. Nigdy nie mamy bowiem pewności, że wygrana w kasynie online z kryptowalutami rzeczywiście okaże się trafiona. 

Pełna losowość większości gier hazardowych w serwisach online może doprowadzić gracza do zwycięstwa, ale też może spowodować pewne straty finansowe. W związku z tym przed zdecydowaniem się na podjęcie próby pomnożenia swojego majątku w kryptowalutach poprzez kasyna internetowe, konieczne będzie zadbanie o uprawianie hazardu w odpowiedzialny sposób. Tutaj polecamy zadbać o ustalenie swojego budżetu, kwoty pojedynczej stawki oraz rozważenie gry w grach z ograniczoną losowością – jak poker, blackjack czy bakarat.

Złoto i cyfrowe złoto

Ze względu na fakt, że złoto w dłuższym okresie zazwyczaj utrzymuje swoją wartość lub zalicza w niewielkim stopniu wzrost w tym zakresie, ulokowanie swoich środków finansowych w ten sposób będzie potencjalnie zyskownym rozwiązaniem. Eksperci zalecają podjęcie takiego kroku w momencie, gdy chcemy uchronić się przed negatywnymi wpływami inflacji na oszczędności. Inwestowanie w złoto może przynieść kilka procent zysku na przestrzeni roku, co pozwoli uchronić przynajmniej część oszczędności przed nieuchronnym spadkiem ich wartości.

W zależności od tego, co jest preferencją danej osoby, można zdecydować się na zakup złota w fizycznej wersji lub wykupić je w formie cyfrowej. Umożliwiają to dzisiejsze możliwości oraz rozwiązania technologiczne, dlatego inwestycja w złoto może zostać zrealizowana nawet bez potrzeby wychodzenia z domu.

Akcje

Zakup akcji to temat, który zawsze pojawia się w momencie, gdy podejmowana jest dyskusja na temat inwestowania. Nie zalecamy jednak podejmowania prób kupowania akcji bez zaczerpnięcia odpowiedniej wiedzy na ten temat, gdyż w bardzo łatwy sposób można przez to stracić pieniądze. Jest to zajęcie dla osób, które są w stanie odpowiednio rozeznać się na rynku oraz skutecznie określić, które firmy z czasem będą miały bardziej wartościowe akcje, a które stracą na wartości pod tym względem. Jeśli chodzi o 2024 rok, warto zastanowić się nad ulokowaniem swoich środków w japońskim jenie, niemieckich bundach (obligacjach rządowych stałokuponowych) czy średnich spółkach z GPW.

W siebie

Inwestowanie w siebie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem z uwagi na fakt, że jest w stanie zagwarantować określone rezultaty. Dlatego dobrze będzie zastanowić się nad wydawaniem pieniędzy w celu rozwoju swoich różnorodnych umiejętności. Warto rozważyć zainwestowanie przede wszystkim w rozwój umiejętności językowej, a na rynku największe zapotrzebowanie jest na takie języki, jak angielski, niemiecki oraz hiszpański. 

Do tego podjęcie różnorodnych kursów związanych z konkretnymi zawodami z pewnością doprowadzi także do rozwoju na indywidualnej ścieżce kariery, więc i takie rozwiązanie okaże się jak najbardziej odpowiednie. Aby zainwestować w siebie, warto brać nie tylko udział w różnorodnych kursach, lekcjach, szkoleniach czy korepetycjach. Skutecznym sposobem na samorozwój jest też niewątpliwie czytanie różnorodnych specjalistycznych książek, które w dodatkowy sposób wyposaża nas w wiedzę na dany temat.

Podsumowanie

W 2024 roku najbardziej sprawdzonym sposobem na inwestowanie będzie, jak zwykle – inwestowanie w siebie. To właśnie tak możemy najbardziej zagwarantować sobie sukces, co w efekcie przeniesie się również na korzyści pod kątem finansowym. Jeśli natomiast chodzi o konkretne przykłady inwestycji, dobrym pomysłem będzie rozważne postawienie na inwestowanie w bitcoina oraz kryptowaluty, a także niektóre akcje. Przy tym zalecamy jednak rozwagę i najpierw zapoznanie się odpowiednio z konkretnym tematem, aby ograniczyć ryzyko strat finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Protest rolników przenosi się na granicę polsko-litewską

Z powodu planowanego protestu polskich rolników, którzy zamierzają zablokować...

Od marca wyższe również dodatki do emerytur i rent

Od 1 marca 2024 r. przeprowadzona zostanie waloryzacja emerytur...

Trwają przygotowania do premiery „Szwagierek”

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają...

Zatrudnienie w Białymstoku – jak wybrać potencjalnego pracodawcę?

Decyzja dotycząca wyboru pracodawcy jest jednym z najpoważniejszych wyzwań...