Reklama

Kluby sportowe otrzymają 750 tys. zł 

Data:

- Reklama -

W czwartek, 25 stycznia, w Urzędzie Miejskim w Suwałkach podpisano dziewięć umów na łączną kwotę 750 tys. złotych na szkolenia sportowe. Prezydent Czesław Renkiewicz podkreślił, że suwalski samorząd od lat wspiera młodych zawodników poprzez dotacje dla sportów wiodących.

Dzisiaj zostały podpisane umowy z dziewięcioma klubami reprezentującymi aż osiem dyscyplin sportowych. Wśród tych dyscyplin znajdują się m.in. karate, piłka nożna, badminton, żeglarstwo, piłka siatkowa oraz lekka atletyka.

Zapotrzebowanie na wsparcie finansowe klubów sportowych w Suwałkach – zgodnie ze złożonymi wnioskami – sięgnęło w tym konkursie ponad 1 miliona złotych. Przyznana kwota to 750 tys. złotych – zostanie spożytkowana nie tylko na zabezpieczenie bieżących potrzeb i wyjazdów na zawody, ale także umożliwienie rozwijania potencjału sportowego lokalnej społeczności.

Prezydent Renkiewicz zauważył, że Suwałki nie tylko wspierają najbardziej popularne dyscypliny sportowe, ale również kładą nacisk na rozwijanie mniej znanych, jednak równie ważnych form aktywności fizycznej. Wsparcie obejmuje zarówno sporty zespołowe, jak i indywidualne, co ma przyczynić się do wszechstronnego rozwoju talentów młodych zawodników.

– To wielka nobilitacja dla miasta, kiedy zawodnicy osiągają sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej – powiedział prezydent Czesław Renkiewicz, życząc sportowcom jeszcze lepszych osiągnięć i większych sukcesów.

Inwestycje w szkolenia sportowe nie tylko przyczyniają się do rozwoju talentów młodych sportowców, ale także wpływają na pozytywny wizerunek miasta, zwiększając jego prestiż i atrakcyjność jako miejsca sprzyjającego aktywności fizycznej i sportowej.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Badmintoniści na fali

W zakończonych w ten weekend Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity...

Bez niespodzianki w Ergo Arenie. Trefl Gdańsk – Ślepsk Malow Suwałki 3:1

W niedzielnym meczu (24 lutego) 23. kolejki PlusLigi siatkarze...

Kolejna przegrana Ślepska Malow Suwałki. Tym razem w Lubinie

W rozegranym w poniedziałkowy wieczór (12 lutego) meczu 21....

5 kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona ze zwycięstwem dla SKB Litpol – Malow

Mecz na szczycie Lotto Ekstraligi badmintona dla SKB Litpol...