Reklama

Dobry występ karateków w Giżycku

Data:

- Reklama -

Turniej Karate Dzieci i Młodzieży o Puchar Wielkich Jezior Mazurskich, który odbył się w Giżycku 2 marca, przyciągnął młodych zawodników z 12 klubów. Centralny Ośrodek Sportu stał się miejscem rywalizacji dla 210 karateków, w tym 14 reprezentantów Suwalskiego Klubu Karate.

Zawodnicy ze wszystkich klubów mieli okazję zmierzyć się w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Suwalski Klub Karate, reprezentowany przez 14 zawodników, mógł pochwalić się udanym występem, podczas którego karatecy zdobyli aż 8 medali: 4 złote i 4 brązowe.

W kategorii wiekowej 8-9 lat i wagi powyżej 35 kg, Paweł Stasiński zdobył złoty medal, pokazując wysoką klasę i umiejętności karate. Również wśród młodzieży wieku 14-15 lat, Kacper Radzewicz stanął na najwyższym stopniu podium, triumfując w kategorii wagowej powyżej 65 kg.

Wśród starszych zawodników, w kategorii 16-17 lat, Franciszek Kimszal zdobył złoto w wadze do 60 kg, podczas gdy Kacper Kluczyński zwyciężył w kategorii do 75 kg. Ich sukcesy potwierdzają wysoki poziom treningów i zaangażowanie klubu w rozwijanie talentów.

Nie tylko złote, ale także brązowe medale trafiły do Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin. Maja Masłowska zajęła trzecie miejsce w kategorii 12-13 lat, podobnie jak Mikołaj Jaśko w tej samej grupie wiekowej, ale wśród chłopców. Emilia Podolewska i Julia Rybacka zdobyły brązowe medale odpowiednio w kategoriach 14-15 lat i 16-17 lat.

Sędziami na zawodach Byli shihan Marek Krejpcio i sensei Dariusz Anuszkiewicz.

Udział Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin w tym turnieju był możliwy dzięki wsparciu finansowemu ze strony Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kolejne sukcesy karateków

W dniu 9 marca zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin...

Puchar Polski Karate Kyokushin: Suwalski Klub Karate Kyokushin na podium

W dniu 16 grudnia 2023 roku w Katowicach odbył...

Sukces suwalskich karateków w Mielnie

28 stycznia w Mielnie odbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji...

Medale karateków w Radzyminie

W weekend, 27-28 listopada w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa...