Reklama

II tura wyborów samorządowych: Podsumowanie wyników. Czesław Renkiewicz prezydentem Suwałk

Data:

- Reklama -

W ostatnią niedzielę, 21 kwietnia odbyła się druga tura wyborów samorządowych w Polsce. Wybory te są niezmiernie istotne dla lokalnych społeczności, co zwykle nie przekłada się na frekwencję, która wyniosła tym razem 44,06%. W województwie podlaskim udział w głosowaniu wzięło 43,01% uprawnionych. W Suwałkach frekwencja w II turze była najniższa w województwie – osiągnęła 33,12%.

W Sejnach kandydat Dorian Grzegorz Krause z Komitetu Wyborczego Wyborców Sejny Od Nowa uzyskał 50,93% głosów, pokonując Arkadiusza Adama Nowalskiego z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Samorządowa OK Samorząd (49,07%). To on będzie nowym burmistrzem miasta.

W Augustowie wygrał Mirosław Karolczuk z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasze Miasto Augustów, który zdobył 55,98% głosów, pokonując Andrzeja Zarzeckiego z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska (44,02%). Karolczuk burmistrzem Augustowa jest od 2018 r.

Wybory prezydenta miasta Suwałki – jak przewidywaliśmy – nie przyniosły zaskakujących rozstrzygnięć. Czesław Renkiewicz, kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców „Razem dla Suwałk – Czesław Renkiewicz”, zdobył 65,68% głosów, pokonując Jacka Juszkiewicza z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość (34,32%). W Suwałkach urząd prezydenta Czesław Renkiewicz piastuje od 2010 roku.

Na wybranych osobach spoczywa ogromna odpowiedzialność za rozwój i dobrobyt swoich społeczności. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

Co musiałoby się wydarzyć, żeby Czesław Renkiewicz przestał był prezydentem Suwałk?

1 KOMENTARZ

  1. I tak Czesiu, jak sam zresztą się zadeklarował, będzie dopuszczał do władzy młodych spoza tzw. układu suwalskiego, czyli swoich… Tylko, że to samo obiecał 5 lat temu w wywiadzie z red. Lechem Pilarskim w PRB i co z tych pustych obietnic zostało! Obiecanki cacanki, a głupim radość… Ja 20 lat temu zaraz po humanistycznych studiach nie mogłem nawet nigdzie w Suwałkach znaleźć pracy w wyuczonym zawodzie, bo wszystko było obsadzone swoimi… Chyba w przyszłym roku trzeba będzie wyjechać stąd do Białegostoku pracować na UwB!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Elewacja konkatedry przejdzie remont

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał umowę z proboszczem parafii...

Zdzisław Przełomiec ponownie przewodniczącym Rady Miejskiej

Karty rozdane. Znamy skład prezydium Rady Miejskiej w Suwałkach. Na...