Reklama

Inwestycje w zdrowie: Blisko 5 mln zł na poprawę warunków medycznych

Data:

- Reklama -

Te fundusze mają być wykorzystane na modernizację pomieszczeń, zakup nowego sprzętu medycznego do Szpitala Wojewódzkiego oraz nabycie nowego ambulansu dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach.

Decyzja o przekazaniu dotacji została podjęta podczas posiedzenia zarządu województwa podlaskiego, które odbyło się w czwartek, 18 kwietnia.

Szpital Wojewódzki w Suwałkach otrzyma trzy dotacje, w tym ponad 2,8 miliona złotych na kontynuację modernizacji, przebudowy i doposażenia zakładu anatomii i patomorfologii. Planowane prace obejmują zakup dodatkowego sprzętu niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania zakładu oraz modernizację pomieszczeń.

Dodatkowo, ponad 1 milion złotych zostanie przeznaczony na doposażenie oddziału chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej i naczyniowej. Środki te pozwolą na zakup i instalację nowego sprzętu medycznego oraz mebli, co znacząco poprawi standardy leczenia.

Ponadto, szpital otrzyma ponad 560 tysięcy złotych na modernizację infrastruktury informatycznej, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa danych i usprawni proces leczenia pacjentów.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach również skorzysta z dotacji w wysokości 500 tysięcy złotych na zakup nowego ambulansu, co pozwoli na poprawę jakości świadczonych usług ratunkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ponad 1,5 mln zł z budżetu województwa dla suwalskich placówek medycznych

Dzięki wsparciu finansowemu w wysokości ponad 1,5 miliona złotych...

Oddział zmodernizowany, za pół roku zacznie funkcjonować

Modernizacja Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej i...