Reklama

Szpital Psychiatryczny z dotacją w wysokości 160 tys. złotych

Data:

- Reklama -

Za przyznane środki zakupione zostaną sprzęty do sal sensorycznych w Centrum Zdrowia dla Dzieci i Młodzieży oraz zamontowane siłownie plenerowe na terenie szpitala i Ośrodka Terapeutycznego w Smolnikach.

Sale do integracji sensorycznej mają służyć prowadzeniu zajęć profilaktycznych i terapeutycznych, których celem jest poprawa funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego pacjenta. Terapia ta skupia się na kształtowaniu odpowiednich reakcji na bodźce zewnętrzne i wrażenia zmysłowe. Podczas kontrolowanej zabawy dziecko uczy się, jak porządkować i organizować różne bodźce, docierające do niego przez różne zmysły.

W ramach tej inwestycji zostaną zakupione m.in. interaktywne urządzenia Knowla Box, zestawy do sali doświadczania świata, sensoryczna ścieżka zdrowia, domino i dyski sensoryczne oraz gruszki sensoryczne. Ponadto, dzięki dotacji, zakupione zostaną dwa zestawy siłowni plenerowych, w których znajdą się orbitreki, rowery, surfery, ławki z oparciem oraz maszyny do ćwiczeń mięśni rąk.

Urządzenia te będą wykorzystywane przez pacjentów różnych oddziałów, w tym Oddziału Psychiatrycznego, Oddziału Leczenia Uzależnień i Zaburzeń Emocjonalnych, Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Geriatrycznego oraz Pododdziału Psychiatrycznego dla Chorych Somatycznie.

Całkowity koszt planowanej inwestycji wynosi ponad 188 tysięcy złotych. Dotacja pochodzi ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nowy Ośrodek Terapeutyczny w Smolnikach. Szansa na poprawę jakości życia osób z zaburzeniami psychicznymi

Wzrasta liczba pacjentów borykających się z zaburzeniami emocjonalnymi -...

Ośrodek terapeutyczny w Smolnikach z dotacją

Do placówki trafią pacjenci z najlżejszymi zaburzeniami psychicznymi i...

Nowy sprzęt w suwalskim szpitalu psychiatrycznym

Wyposażenie sali do terapii sensorycznej w prowadzonych przez szpital...

W Smolnikach będą leczyć nerwice (audio)

Za około dwa lata stara szkoła w Smolnikach przyjmie...