Trwa montaż tężni solankowej na suwalskich bulwarach

- Reklama -

Ta inwestycja, wybrana w głosowaniu na Suwalski Budżet Obywatelski 2023, zdobyła pierwsze miejsce w kategorii dużych projektów. Zagłosowały na nią 1893 osoby. Po uzyskaniu niezbędnych zgód i uzgodnień z konserwatorem zabytków, rozpoczęły się prace budowlane.

Fot. Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach

Mała tężnia solankowa będzie miała formę prostokąta o wymiarach 10×20 metrów, a jej ściany zostaną obłożone tarniną o wysokości minimum 3 metrów. Całkowita wysokość konstrukcji wyniesie około 3,5 metra. Wokół tężni znajdzie się przynajmniej osiem ławek oraz dwa leżaki do odpoczynku i relaksu.

Drewniana konstrukcja tężni solankowej zostanie pokryta gałązkami tarniny, po których spłynie solanka, tworząc aerozol bogaty w mikroelementy. Inhalacje w takim mikroklimacie mają korzystny wpływ na układ oddechowy oraz ogólne samopoczucie. Działanie bakteriobójcze, a także obecność minerałów takich jak wapń, jod, magnez, potas, brom, żelazo i sód sprawiają, że godzinny pobyt w pobliżu tężni przynosi korzyści porównywalne do trzydniowego pobytu nad morzem.

Firmą odpowiedzialną za realizację tego projektu jest Kryształowy Świat z Libiąża, a koszt prac wynosi 567 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalski Budżet Obywatelski 2025 – na jakie projekty zagłosujemy?

Zespół ds. Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok właśnie...

Tężnia będzie monitorowana

Obecnie prowadzona jest analiza techniczna instalacji monitoringu tężni solankowej....

Tężnia nie zostanie rozbudowana. Kosztowała ponad pół miliona złotych

Już od momentu montażu tężni solankowej na bulwarach nad...

Dziewięć firm zainteresowanych parkiem sensorycznym

Projekt, który został zainaugurowany w marcu tego roku, zakłada...
Exit mobile version