Reklama

500 kolarzy ścigało się na najpiękniejszych drogach Suwalszczyzny

Data:

- Reklama -

W miniony weekend (17-19 maja) zakończyła się 4. edycja Sudovia Gravel, długodystansowych zawodów rowerowych, których trasa wiodła przez najpiękniejsze rejony Suwalszczyzny. Rekordowe 500 uczestników z Polski i Litwy odwiedziło tak charakterystyczne miejsca jak Wigierski Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy, czy okolice Puńska zamieszkiwane przez mniejszość litewską w Polsce.

Na starcie stanęło 500 uczestników, a biorąc pod uwagę trzydniowy format wyścigu etapowego odnotowano aż 750 osób na linii startu. Zawodnicy rywalizowali w różnych formatach wydarzenia – Ultra na dystansie 415 km, 3-dniowy wyścig etapowy z łączną sumą 320 km oraz jednodniowych – Klasyk liczący 160 km oraz Sprint 80 km. Trasy poprowadzone zostały w większości po drogach szutrowych, co w połączeniu z piękną, słoneczną pogodą przywoływało u uczestników skojarzenia i porównania z włoską Toskanią. Zielone pola, widokowe perspektywy i „góry północy” sprawiały, że niemal każdy na mecie zgodnie przyznawał, że Suwalszczyzna to region unikatowy na skalę kraju. Wszyscy byli zachwyceni walorami przyrody i gościnnością lokalnych mieszkańców.

Tegoroczna Sudovia Gravel była sportową areną zmagań między Polską a Litwą. Na starcie stanęła ponad setka zawodników z Litwy, a większość z nich reprezentowała bardzo wysoki poziom sportowy. Dodatkowo trasa prowadziła nie tylko po polskich ale też litewskich szutrach a w Puńsku na zawodników czekał doping kibiców w języku naszych północnych sąsiadów.

W wyścigu ULTRA wygrał Michał Kępka z Trójmiasta, który zaledwie o minutę (na dystansie 415 km!) wyprzedził reprezentanta Litwy Antanasa Sysasa (Fake Cake Team). Trzeci również był zawodnik z Litwy Paulius Budrikis (Fake Cake Team). Zwycięzcy przejechanie trasy zajęło 16 godzin i 4 minuty. Wśród Pań podium było w pełni polskie. Ex aequo metę przekroczyły Kasia Rams-Jemioło z Marią Łuszczek i Ewą Krawiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Maratony Kresowe: Tym razem u sąsiadów

Maratony Kresowe to unikalny cykl międzynarodowych wyścigów rowerowych MTB,...

Siemiatycze medalami stoją

Wiosna to czas wzmożonej aktywności zawodników Klubu Rowerowego MTB...

Maratony Kresowe w Studzienicznej: Sukces Suwalskiej Szkółki Kolarskiej

W malowniczych okolicach Jeziora Studzienicznego oraz Kanału Augustowskiego, otoczonych...

Za kilka dni startuje Sudovia Gravel

Czwarta edycja Sudovia Gravel, jednego z najlepszych szutrowych wyścigów...