Reklama

Badminton na pograniczu

Data:

- Reklama -

VIII Międzynarodowy Turniej Badmintona „Pogranicze 2024” im. Piotra Ołowia zgromadził 89 zawodników z Litwy i Polski, którzy rywalizowali w Suwałkach, prezentując wysoki poziom sportowej rywalizacji. Zawodnicy z Litwy, m.in. z Kowna i Wilna, wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami, zdobywając dziewięć medali.

Organizatorzy turnieju, badmintoniści-amatorzy ze stowarzyszenia „Aktywni Suwalczanie”, również mieli powody do dumy, zdobywając sześć medali. Sędzia główny turnieju, Joanna Mądry, zapewniła sprawiedliwe i profesjonalne prowadzenie zawodów. Uczestnicy turnieju już obiecali, że za rok ponownie staną do rywalizacji, co zapowiada kolejną emocjonującą edycję tego międzynarodowego wydarzenia.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii:
MS – Radosny Amator
1. Szymon Liszewski
2. Dariusz Łukaszewicz
3. Czarek Ołów
4. Jaś Apanasiuk (Olsztyn)
WS Radosny Badminton
1. Aleksandra Bobrowicz (Suwałki)
2. Katarzyna Grodzka (Białystok)
MS A
1. Maksim Ovchinnikov (SKB Suwałki)
2. Rafał Lewczyk (Giżycko)
3. Fabian Maleszewski (Ruciane-Nida)
4. Michał Falkowski – Białystok
MS B
1. Marek Molęda (Aktywni Suwalczanie – Suwałki)
2. Piotr Kupich (Aktywni Suwalczanie – Suwałki)
3. Paweł Ferschke (Jeziorany)
4. Zbyszek Suwała (Radom)
MS 50+
1. Grzegorz Wasyluk (Bartoszyce)
2. Mirosław Steć (Warszawa)
3. Zbigniew Adamski (Białystok)
MD A
1. Karolina Kosińska/Krystyna Polakowska (Olsztyn)
2. Mantas Palubinskas/Povilas Palubinskas (Litwa, Kowno)
3. Dawid Ołów/Tomasz Perkowski (Aktywni Suwalczanie – Suwałki)
4. Tomasz Kamiński/Marek Molęda (Aktywni Suwalczanie – Suwałki)
MD B
1. Andrzej Mackiewicz/Andrzej (Junior) Mackiewicz (Litwa, Wilno)
2. Tomasz Grosz/Piotr Kupich (Aktywni Suwalczanie)
3. Paweł Ferschke/Grzegorz Wasyluk (Jeziorany, Bartoszyce)
4. Damian Konikowski/Zbyszek Suwała (Poznań, Radom)
WD A
1. Aurelija Ramaneckaite/Jelena Ramaneckiene (Litwa, Wilno)
2. Karolina Bagdonaite/Roberta Palubinskiene (Litwa, Kowno)
3. Iwona Górska/Katarzyna Piotrowska (Warszawa)
4. Edyta Dobies/ Milena Jachimowicz (Olsztyn)
WD B
1. Inga Dąbrowska/Joanna Gabruś (Aktywni Suwalczanie – Suwałki)
2. Małgorzata Krysiak/Marta Romanowska (Aktywni Suwalczanie – Suwałki)
3. Maja Ożubko/Aleksandra Rączkiewicz (Olsztyn)
4. Aleksandra Bobrowicz/Justyna Olejnik (Suwałki)
WD C
1. Laura Daunyte/Jolanta Moliene (Litwa, Kowno)
2. Beata Karwel/Magdalena Nikiel-Tucholska ((Aktywni Suwalczanie – Suwałki/Warszawa)
3. Patrycja Gzyra/ Marlena Maciejewska (Ząbki/Olsztn)
4. Małgorzata Ołów/Weronika Łopaciuk (Aktywni Suwalczanie – Suwałki)
XD A
1. Andrzej Mackiewicz/Jelena Ramaneckiene (Litwa, Wilno)
2. Mantas Palubinskas/Roberta Palubinskiene (Litwa, Kowno)
3. Maksim Ovchinnikov/Natalia Lenczewska. (SKB Suwałki)
4. Povilas Palubinskas/Karolina Bagdonaite (Litwa, Kowno)
XD B
1. Dawid Maron/Patrycja Gzyra (Ząbki)
2. Dawid Ołów/Małgorzata Ołów (Aktywni Suwalczanie – Suwałki)
3. Mariusz Wojciechowski/Aleksandra Rączkiewicz (Olsztyn)
4. Rafał Gajdzik/Katarzyna Piotrowska (Warszawa)
XD C
1. Tomas Grigas/Jolanta Moliene (Litwa, Wilno)
2. Molis Nerijus/Laura Daunyte (Litwa, Wilno)
3. Rimas Lavrukaitis/Jurgita Vaskelyte (Litwa, Kowno)
4. Wojciech Gałkowski/Beata Karwel (Litwa, Wilno)
Fot. Organizatorzy – Bogdan Pieklik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

SKB Litpol – Malow Suwałki Mistrzem Polski

W środę, 5 czerwca w podwarszawskim Józefosławiu została rozegrana...

Faza Playoff Lotto Ekstraligi Badmintona

Już w najbliższą środę (5 czerwca o godzinie 9:00)...

8 kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona szczęśliwa dla SKB Litpol-Malow

Wczoraj została rozegrana 8 kolejka meczów w Lotto Ekstralidze...

Trzy złote i jeden srebrny medal suwalskich badmintonistów amatorów

W minioną sobotę, 27 kwietnia w Ogólnopolskim Turnieju BadStrefa...