Reklama

Maratony Kresowe w Studzienicznej: Sukces Suwalskiej Szkółki Kolarskiej

Data:

- Reklama -

W malowniczych okolicach Jeziora Studzienicznego oraz Kanału Augustowskiego, otoczonych przez uroczysko Rezerwatu Ruda i majestatyczną śluzę Swoboda, rozegrała się trzecia tegoroczna edycja cyklu Maratonów Kresowych. Wydarzenie, które odbyło się 19 maja, przyciągnęło do miasteczka zawodów aż 350 entuzjastów z północno-wschodniej Polski oraz Litwy.

Źródło: MTB Suwałki

Trasy w Puszczy Augustowskiej, choć nie należące do najtrudniejszych, stanowiły wyzwanie dla uczestników. Brakowało na nich wielkich podjazdów, jednak sekcje techniczne poprzez wąskie leśne ścieżki sprawiały, że rywalizacja była dynamiczna i ekscytująca.

Wyniki tegorocznego Maratonu Kresowego okazały się być najlepsze dla suwalskich kolarzy. Zdobyli oni w sumie 6 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy medal.

Niezwykłe osiągnięcia indywidualne to m.in. debiutująca siedmioletnia Hanna Ceckowska, która zdominowała kategorię Dziewcząt 7-8 lat oraz Dębska Małgorzata, która odniosła kolejne zwycięstwo, będąc na najlepszej drodze, by wygrać klasyfikację generalną w swojej kategorii wiekowej.

Na dystansie FIT imponujący występ zanotowała Oliwia Brylińska, która z przewagą niemal 7 minut nad kolejną zawodniczką, triumfowała w kategorii Kobiety 15-39 lat.

Sukcesy indywidualne przeniosły się również na zwycięstwa drużynowe MTB Suwałki w klasyfikacjach dystansów MINI oraz FIT.

Najbliższa okazja, by powiększyć zdobycze punktowe, już niedługo – kolejny maraton już w najbliższą niedzielę w Siemiatyczach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Triumf Suwalskiej Szkółki Kolarskiej w Supraślu

W niedzielę 30 czerwca w Supraślu odbył się ósmy...

Maratony Kresowe 2024: Spektakularny sukces na Lubelszczyźnie

W miniony weekend, 15 i 16 czerwca, cykl Maratony...

Maratony Kresowe: Tym razem u sąsiadów

Maratony Kresowe to unikalny cykl międzynarodowych wyścigów rowerowych MTB,...

Siemiatycze medalami stoją

Wiosna to czas wzmożonej aktywności zawodników Klubu Rowerowego MTB...