Reklama

Norris Garner ponownie w Suwałkach. Gospel zabrzmi w czerwcu

Data:

- Reklama -

W dniach 7-9 czerwca w Suwałkach odbędzie się VII edycja SOULWAŁKI GOSPEL WORKSHOP Tribute to Clarence „Mr. Gospel” Eggleton. Warsztaty poprowadzi Norris Garner, bliski przyjaciel i współpracownik zmarłego kompozytora; z kolei zajęcia dla dzieci – Beata Stasiak.

Anna Szafranowska, organizatorka Soulwałki Gospel Workshop, podkreśla, że tegoroczna edycja przyniesie kilka istotnych zmian.

Po raz pierwszy warsztaty poprowadzi kompozytor posiadający prawa do twórczości zmarłego przyjaciela i mentora – Clarence’a Eggletona. Eggleton to postać znana nie tylko w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza w Kalifornii, ale również w Niemczech, Szwecji i Polsce – dodaje założycielka Suwałki Gospel Choir.

Norris Garner odziedziczył wszystkie prawa do muzyki i kompozycji Clarence’a. Pomysł zorganizowania koncertu w Polsce w hołdzie dla Clarence’a wynika z popularności jego muzyki. Warsztaty będą skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych, z różnorodnym repertuarem obejmującym tradycyjne gospel, energetyczne utwory, klaskanie, swingujące kompozycje oraz elementy bluesa, charakterystyczne dla twórczości Norrisa.

Swój udział już zapowiedziały chóry z różnych części Polski i Europy, w tym z Rygi, Warszawy, Nowego Dworu Gdańskiego i Ełku. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się nowych utworów i wystąpić podczas koncertu, który Norris Garner planuje nagrać.

Beata Stasiak poprowadzi warsztaty dla dzieci, natomiast Norris Garner będzie uczył dorosłych. Norris Garner będzie szukał solistów wśród uczestników warsztatów, aby wykonali solówki w nagrywanych utworach – dodaje Anna Szafranowska.

Zapisy na warsztaty wciąż trwają, już w tej chwili zgłosiło się około 80 uczestników. Nic w tym dziwnego, ponieważ Norris Garner, jako doświadczony kompozytor i nauczyciel, ma otwartą i energetyczną osobowość, która przyciąga ludzi.

Szymon Markiewicz, kompozytor od lat związany z gospel i wydarzeniami w Suwałkach miał okazję poznać Clarence’a Eggletona.

Moje pierwsze doświadczenie z muzyką gospel za oceanem miało miejsce w 2007 roku, kiedy Norris i Clarence zaprosili mnie na największe warsztaty w Stanach, odbywające się w Orlando na Florydzie. Pojechałem tam, aby zdobyć nowe doświadczenia i zobaczyć, jak muzyka gospel funkcjonuje w afroamerykańskiej społeczności. Był to intensywny czas, podczas którego nie tylko koncertowałem, ale także chłonąłem wiedzę od Clarence’a, Norrisa i innych muzyków. Szczególnym wspomnieniem jest wieczór, kiedy nagrywaliśmy piosenkę w studio Clarence’a z wieloma wokalistami i muzykami. W 2011 roku, razem z Clarence’em i Norisem, współtworzyliśmy projekt „Together We Stand” w Fairbanks na Alasce. Była to wyjątkowa inicjatywa, która zaowocowała naszą współpracą z Mali Music. Singiel nagrany z jego udziałem został w 2012 roku nominowany i umieszczony na amerykańskiej składance 30 najlepszych utworów gospel, co było dla nas ogromnym wyróżnieniem. Od tamtej pory regularnie odwiedzałem Norrisa w Waszyngtonie, utrzymując kontakt z Clarence’em przez komunikatory. Clarence był nie tylko utalentowanym kompozytorem, ale także mądrym i doświadczonym człowiekiem. Jego wpływ na muzykę gospel był ogromny – napisał ponad 300 utworów, które znalazły się w wielu hymnbukach. Współpracował z wybitnymi muzykami i zdobył wiele prestiżowych nagród – wspomina Szymon Markiewicz.

Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane podczas Koncertu Finałowego VII Soulwałki Gospel Workshop z Suwalską Orkiestrą Kameralną, który odbędzie się 9 czerwca o godz. 18.00 w sali im. Andrzeja Wajdy.

TU KUPISZ BILETY NA KONCERT FINAŁOWY i znajdziesz KARTY ZGŁOSZEŃ na warsztaty gospel.

Fot. Archiwum portalu – Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W lipcu 5 edycja Festiwalu „Wigrosfera”

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które odbędzie się 5...

Tribute to Clarence „Mr. Gospel” Eggleton – ocean emocji podczas finałowego koncertu VII Soulwałki Gospel Workshop

Siódma edycja Soulwałki Gospel Workshop przeszła do historii, ale...

Dużo wydarzeń w tym tygodniu

Koncerty - również młodzieżowe i gospel, spotkania, gra miejska,...

„Żywioły kobiety” – odkryj siłę kobiecego potencjału podczas warsztatów na Suwalszczyźnie

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad pełnią swojego potencjału? Czy...