Reklama

„Orfeusz w piekle”: Wygraj bilety na operetkę w kinie

Data:

- Reklama -

Już w niedzielę, 9 czerwca, o godzinie 15:30 na ekranie Cinema Lumiere będzie można obejrzeć operetkę „Orfeusz w piekle” autorstwa Jacques’a Offenbacha. To retransmisja z Festiwalu Salzburskiego.

Fot. Materiały promocyjne.

Jacques Offenbach, francuski kompozytor o żydowskim pochodzeniu, zasłynął jako mistrz operetki, tworząc dzieła pełne lekkości, humoru i życia. „Orfeusz w piekle” to jedno z jego najwybitniejszych osiągnięć, w którym mistrzowsko połączył muzykę z elementami komedii. W tej wyjątkowej operetce Offenbach przedstawia mitologiczną historię Orfeusza i Eurydyki w sposób oryginalny i pełen frywolnego uroku.

Premiera „Orfeusza w piekle” w 1858 roku w Paryżu była wydarzeniem rewolucyjnym w świecie opery. Offenbach stworzył coś zupełnie nowego – mieszankę lekkości operowej z elementami komedii, tworząc tym samym gatunek, który dziś nazywamy operetką. Jego dzieło, pełne lekkiego humoru i żywiołowej muzyki, szybko zdobyło uznanie publiczności.

W nadchodzącym spektaklu w Suwałkach, będzie można podziwiać nie tylko genialną muzykę Offenbacha, ale także wyjątkową inscenizację. Przedstawienie to retransmisja z Festiwalu Salzburskiego, jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń muzycznych na świecie. Wyreżyserowane przez Barrie Kosky’ego i pod dyrekcją muzyczną Enrique Mazzoli, „Orfeusz w piekle” zachwyci publiczność nie tylko pięknem dźwięków, ale także wspaniałymi kostiumami i scenografią.

W rolach głównych wystąpią znakomici artyści, takie jak Kathryn Lewek, uznawana za jedną z najlepszych wykonawczyń partii Królowej Nocy z „Czarodziejskiego fletu” Mozarta, oraz legendarnej sławy szwedzka mezzosopranistka Anne Sofie von Otter.

Czas trwania spektaklu, który obejmuje jedną przerwę, to około 2 godziny i 40 minut, Cena biletu – 30 złotych.

W naszym konkursie można wygrać 2 pojedyncze bilety na „Orfeusza w piekle”. Wystarczy do 5 czerwca do godz. 15.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jacy artyści wcielili się w postacie Orfeusza i Eurydyki podczas XIX-wiecznej premiery operetki? Bilety wygrywają: Grażyna Balczeniuk i Katarzyna Lisowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Dotrzeć „Do granic” (do wygrania bilety do Cinema Lumiere)

W cyklu Kino Konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach,...

Tydzień z muzyką

W tym tygodniu wśród propozycji kulturalnych dominują wydarzenia muzyczne....

Nieoczekiwane zwroty akcji i emocje: „Monster” w Cinema Lumiere

Cinema Lumiere w Suwałkach zaprasza na kolejny seans w...

W tym tygodniu

Bogata w wydarzenia majówka za nami, a przed nami...