Reklama

Suwalczanin brązowym medalistą na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Data:

- Reklama -

W dniach 10 – 12 maja odbyła się XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Zgorzelec 2024, w wyniku eliminacji na powyższe wydarzenie zakwalifikowało się trzech zawodników Augustowskiego Klubu Taekwondo Olimpijskiego. Byli to również jedyni reprezentanci województwa podlaskiego, którzy stanęli na podium w swoich kategoriach wagowych.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest najważniejszym turniejem w kategorii wiekowej od 12 do 14 lat jako Junior Młodszy, klasyfikowanym jako Mistrzostwa Polski.

Wicemistrzynią Polski w kategorii K -55 kg, została augustowianka Izabela Śpiczko, wcześniejsza dwukrotna mistrzyni dwóch Pucharów Polski, która w 3 rundzie nieznacznie musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki w walce finałowej, przywożąc do Augustowa srebrny medal.

Brązowym medalistą w kategorii M – 53 kg, został suwalczanin Nataniel Ołowniuk. Natan w walce o wejście do finału trafił na utytułowanego zawodnika, będącego aktualnym wicemistrzem Europy, który podczas tych zawodów stanął na najwyższym stopniu podium.

Podobna sytuacja miała miejsce u drugiego reprezentanta klubu – Piotra Molińskiego, który pomimo świetnej prezentacji podczas walk Pucharu Polski, jak również podczas walk prowadzących do półfinału, musiał uznać wyższość zawodnika, który został aktualnym Mistrzem Polski w tej kategorii. Piotr uzyskał brązowy medal w kategorii M -33 kg. Warto podkreślić, że Piotr w zawodach Pucharu Polski stoczył z nim wygraną walkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Sukcesy młodych talentów w taekwondo

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim, która odbyła się...