Reklama

Trenuj z Wojskiem w Suwałkach: Szkolenie w czerwcu

Data:

- Reklama -

Wojskowe Centrum Rekrutacji otwiera nabór i zachęca do udziału w 5. edycji popularnego projektu „Trenuj z Wojskiem”. Od 11 maja do 13 lipca – co sobotę – w wybranych jednostkach wojskowych na terenie całej Polski organizowane będą bezpłatne szkolenia wojskowe, które dadzą wskazówki, jak czuć się bezpiecznym i jak być bezpiecznym. Tę edycję WCR wzbogaci wiedzą i umiejętnościami właściwego zachowania w kryzysie oraz obrony cywilnej i udzielania pomocy.

„Trenuj z Wojskiem 5″ to cykl sobotnich, otwartych szkoleń wojskowych dla każdego chętnego. Szkolenia poprowadzą żołnierze Wojska Polskiego w swoich jednostkach wojskowych. Przez 10 tygodni będą szkolić w różnych miejscach w kraju. Już teraz można zapisać się na ten dzień do pancerniaków, terytorialsów, spadochroniarzy, marynarzy, logistyków, ale także do akademii wojskowej czy do wojskowego centrum szkoleniowego. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wojskowi instruktorzy zapoznają w trakcie zajęć wszystkich chętnych z podstawami: obsługi broni, zasad przetrwania, walki w bliskim kontakcie, pomocy medycznej, zachowania podczas alarmu i wielu innych. Na 8-godzinne szkolenie można się zgłosić w każdej chwili i w dowolny sposób – wystarczy imię, nazwisko, wiek i kontakt. WCR zaprasza chętnych w wieku od 15 do 65 lat z polskim obywatelstwem. Organizatorzy zapewniają: szkolenie, ubezpieczenie, wyżywienie, ale też świetne wrażenia i przygodę z Wojskiem Polskim.

Harmonogram szkoleń oraz lista kontaktowa dostępne są na stronie MON oraz na stronach dowództw i jednostek wojskowych.

Ważna informacja! Już 22 czerwca br. „Trenuj z Wojskiem 5” odbędzie się w 14. Pułku Przeciwpancernym w Suwałkach! Zapisy pod numerem telefonu: 261-347-357 lub w siedzibie Wojskowego Centrum Rekrutacji w Suwałkach, ul. Wojska Polskiego 21A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Policja szkoli Terytorialsów służących na granicy

W związku z obecną sytuacją na granicy polsko -...

Ruszyła certyfikacja Wojsk Obrony Terytorialnej

Po raz pierwszy w historii naszej armii certyfikację przejdzie...

Terytorialsi zaangażowani w suwalski epizod Sarex 24

Wczoraj na terenie naszego województwa odbyły się kolejne działania...

Podlaska Brygada WOT bierze udział w Sarex 24

Na terenie naszego województwa realizowane są działania w ramach...