Reklama

Miód z pasieki lub czereśnie. Food Farmer, popularna aplikacja łączy rolników i kupujących

Data:

- Reklama -

Food Farmer to aplikacja mobilna, która zdobywa coraz większą popularność wśród rolników i konsumentów poszukujących wysokiej jakości lokalnych produktów spożywczych. Aplikacja ta umożliwia bezpośrednie nawiązanie kontaktu między rolnikami a kupującymi, co pozwala na korzystne transakcje bez pośredników.

Koncepcja aplikacji Food Farmer narodziła się z potrzeby znalezienia alternatywy dla przemysłowo produkowanych żywności. Od 2022 roku pojawiające się zapotrzebowanie na lokalne, wysokiej jakości produkty stało się motywacją do stworzenia tej innowacyjnej platformy.

Coraz więcej osób szuka lokalnych, wysokiej jakości warzyw i owoców. Wystarczy wskazać swoją lokalizację, aby sprawdzić, jakie produkty można kupić w sąsiedztwie. Mieszkańcy Suwalszczyzny mogą kupić m.in.: miody, mleko, czereśnie, sery podpuszczkowe, warzywa i owoce, soki, jaja, sękacze, przetwory mięsne, chleby, jagody.

Aplikacja Food Farmer opowiada się za promocją zrównoważonego rolnictwa poprzez bezpośrednie wsparcie lokalnych rolników, zachęcając do sprzedaży wysokiej jakości produktów spożywczych. Poprzez eliminację pośredników, aplikacja stawia na promocję zdrowej żywności, ochronę środowiska oraz wsparcie lokalnych gospodarstw rolnych. Twórcy aplikacji dążą do: zwiększenia dostępu do zdrowej żywności, ochrony środowiska poprzez promocję zrównoważonych praktyk rolniczych, wsparcia lokalnych gospodarstw rolnych i poprawy jakości życia rolników.

Aplikacja Food Farmer jest kolejnym krokiem w kierunku promocji zrównoważonego rolnictwa i wspierania zdrowych wyborów żywieniowych. To jeden z pomysłów, które w ostatnim czasie wykorzystują rolnicy, zachęcając klientów do skrócenia drogi „z pola na stół”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane