Reklama

W lipcu 5 edycja Festiwalu „Wigrosfera”

Data:

- Reklama -

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które odbędzie się 5 lipca w Suwalskim Ośrodku Kultury oraz 6 lipca w Wigierskim Parku Narodowym. Podczas piątej edycji festiwalu „Wigrosfera” będziemy mieli okazję doświadczyć niezapomnianych emocji i odkryć harmonię pomiędzy dźwiękiem a otaczającym nas światem.

Wystąpią:

5 lipca – Suwalski Ośrodek Kultury

     • Joanna Duda solo oraz Anna Szafranowska – godz. 19.00
     • MIR (Bartosz Weber, Miłosz Pękala) – godz. 20.00

6 lipca – Wigry, Tawerna przy Klasztorze Pokamedulskim

     • BLED (Emil Miszk – trąbka; Sławek Koryzno – perkusja) – godz. 20.00
     • Ensemble Gamut! (Aino Peltomaa – wokal; Ilkka Heinonen – lira; Juho Myllylä – flety) – godz. 21.00

Fundacja Art-S.O.S Alicji Roszkowskiej – Adam Roszkowski, Jan Roszkowski, Paweł Kapica oraz Suwalski Ośrodek Kultury i Wigierski Park Narodowy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników muzyki na wyjątkowe wydarzenie muzyczne – na 5. edycję Festiwalu „Wigrosfera”, który odbędzie się w dniach 5 lipca oraz 6 lipca.

Program wydarzenia został starannie dobrany, aby zapewnić publiczności niezwykłe emocje i artystyczną rozrywkę. W pierwszym dniu festiwalu, czyli 5 lipca, wydarzenia będą miały miejsce w Suwalskim Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentuje się Joanna Duda, utalentowana pianistka, kompozytorka i improwizatorka, która w swojej twórczości łączy jazz i klasykę. Artystką, która będzie jej towarzyszyć jest Anna Szafranowska, która swoim głosem porusza serca słuchaczy. Wieczór zakończy koncert zespołu MIR, który tworzą Bartosz Weber i Miłosz Pękala, doskonali muzycy, łączący elektronikę i muzykę instrumentalną, nawiązujący w swojej twórczości do Raymonda Scotta, norweskiego jazzu i minimalistycznego post rocka z Chicago.

Drugiego dnia festiwalu, czyli 6 lipca, wydarzenia przeniosą się do Wigierskiego Parku Narodowego. Na scenie zaprezentuje się zespół BLED, który tworzą Emil Miszk i Sławek Koryzno. Ich muzyka, oparta na współbrzmieniu trąbki i perkusji, przeniesie słuchaczy w zupełnie inny wymiar dźwięków. Kolejnym zespołem, który wystąpi tego dnia, będzie Ensemble Gamut!, fiński eksperymentalny kolektyw specjalistów od muzyki dawnej i ludowej.

Festiwal „Wigrosfera” to nie tylko wyjątkowe wydarzenie muzyczne, ale również doskonała okazja do doświadczenia harmonii dźwięku i natury. Suwalszczyzna, z jej malowniczymi krajobrazami i pięknymi terenami przyrodniczymi, stanowi idealne tło dla tego festiwalu. Dźwięki muzyki, które rozbrzmiewać będą w otoczeniu przyrody, pozwolą słuchaczom na pełne zanurzenie się w tym doświadczeniu.

5. edycja Festiwalu WIGROSFERA na Suwalszczyźnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Elektronicznie i ludowo – sobotni koncert Wigrosfery przy Pokamedulskim Klasztorze

Taka muzyczna propozycja nie mogła nie spotkać się z...

Trwa Wigrosfera (foto)

5. edycja Festiwalu "Wigrosfera" rozpoczęła się koncertami w Suwalskim...

W lipcu 5. edycja Festiwalu „Wigrosfera”. Gwiazdą wydarzenia będzie fiński zespół Ensemble Gamut!

Festiwal "Wigrosfera" to wyjątkowe wydarzenie, które łączy muzykę z...

Dużo wydarzeń w tym tygodniu

Koncerty - również młodzieżowe i gospel, spotkania, gra miejska,...