-1.2 C
Suwałki
środa, Grudzień 11, 2019
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

1. Urodziny Teatru Pneumatycznego – Tydzień Teatru w Augustowie

Styczeń 14 - Styczeń 19

40zł

Działający przy Augustowskich Placówkach Kultury Teatr Pneumatyczny będzie obchodził w styczniu swoje pierwsze urodziny. Aktorzy tworzący razem z Pawłem Leszkowiczem teatr amatorski zapraszają na Tydzień Teatru w Augustowie, czyli Pierwsze Urodziny Teatru Pneumatycznego w dniach 14-19.01.2019 r. Ten, kto widział pierwszą „pneumatyczną” sztukę „Jezioro” wg „Mewy” Czechowa, wie że Teatr Pneumatyczny, chociaż tworzony przez nieprofesjonalnych aktorów, to serwuje sztukę przez wielkie „S”.

Imprezę rozpocznie premiera spektaklu kryminalnego „Osaczenie” wg „Something to hide” Lesliego Sandsa. Spektakl przygotowany przez Teatr Pneumatyczny zostanie wystawiony na scenie kina Iskra w poniedziałek 14 stycznia o godz. 19:00.

Margaret Hayward, bogata żona cenionego (przynajmniej w środowisku lokalnym) pisarza romansów, jest w trakcie cotygodniowej podróży do ich nadmorskiej rezydencji w Walmer we wschodniej Anglii – tak piszą o spektaklu jego twórcy – Nie spodziewa się, że w domu szanowny małżonek spędza właśnie czas ze swoją młodą kochanką, próbując znaleźć rozwiązanie niespodziewanego problemu mogącego wywrócić jego życie do góry nogami. Prawdziwe kłopoty mają jednak dopiero nadejść – wraz z przyjazdem Margaret… Czy jest szansa, aby je pokonać, gdy każdy skrywa jakieś sekrety, sytuacja zdaje się osaczać bohaterów, a zdarzeniami z feralnego wieczoru coraz bardziej zaczyna interesować się przedstawiciel lokalnej policji, podkomisarz Owens?

Sztukę przygotowali:

Maciej Dzięciołowski – adaptacja scenariusza

Paweł Leszkowicz – reżyseria

Mateusz Wróbel – muzyka

Renata Rybsztat, Izabela Cembor – scenografia

Mateusz Olszewski – inspicjent

Na scenie zobaczymy:

Wioletta Czokajło – Margaret Hayward

Adam Granacki – Andrew Hayward

Konrad Milanowski – Jack Owens

Agata Konkiel – Sarah White

Karolina Wiszyńska – Lucy Rotland

Dawid Sujata / Daniel Wikarski – Harry Briggs

Małgorzata Kulik / Weronika Ostrokołowicz – Judy Davies

Czas: ok. 80 minut (bez przerwy)

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Augustowskich Placówkach Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59

Ponadto w programie:

WTOREK (15 stycznia):

18:00 – Wieczór krótkich gier improwizowanych z Teatrem Pneumatycznym – Szuflada Bistro (bilet 5 zł)

Tego w Augustowie jeszcze nie było! Żywiołowi, kreatywni młodzi ludzie stworzą teatr na Państwa oczach! Spontanicznie, bez ustalonego wcześniej scenariusza… Tutaj dialogi i akcja powstaną w trakcie występu. Improwizowane scenki na zadany (także przez widownię!) temat gwarantują oryginalność, nieprzewidywalność i – przede wszystkim – dobrą zabawę! Tu nie ma miejsca na udawanie – tu rodzi się prawdziwa sztuka aktorstwa!

20:00 – sekretny seans filmowy – we współpracy z DKF Kinochłon

ŚRODA (16 stycznia):

17:00 – „WSZYSTKIE JEGO ŻONY” (Paweł Kondracki), reż. Bożena Bendig – premiera spektaklu Teatru Res Humanae w realiach dwudziestolecia międzywojennego – sala teatralna I LO (wstęp wolny za pobraniem wejściówki)

CZWARTEK (17 stycznia):

18:30 – „KOTKA NA GORĄCYM BLASZANYM DACHU” (Tennessee Williams), reż. Benedict Andrews – Teatr na ekranie – retransmisja spektaklu Royal National Theatre w Londynie – Kino Iskra (bilet 20 zł)

język: angielski

napisy: polskie

czas trwania: ok. 3 godzin

przerwa w trakcie spektaklu

spektakl dla widzów od lat 15

Po wielkim sukcesie inscenizacji „Tramwaju zwanego pożądaniem”, Benedict Andrews powraca z arcydziełem XX-wiecznego dramatu mistrza Tennessee Williamsa. W rolach głównych wystąpią Sienna Miller (znana z filmu „Snajper”), Jack O’Connell („Tulipanowa gorączka”) i Colm Meaney.

Parna noc na plantacji bawełny w Missisipi. – Tak o spektaklu pisze jego dystrybutor – Rodzina gromadzi się, by uczcić urodziny ojca, Dużego Taty. Małżeństwo jego syna, Bricka, przeżywa kryzys: manewry, sekrety, seksualne napięcie zwiastują bliski koniec. Upał jest nie do zniesienia – podobnie jak kłamstwa, które padają w trakcie spotkania. A gdy stawką jest przyszłość rodziny, która wersja prawdy okaże się tą najprawdziwszą? Rodzinna uroczystość naznaczona cieniem zbliżającej się tragedii, mimo wysiłków zmienia się w psychodramę.

„Kotka…” Tennessee Williamsa to przede wszystkim portret zakłamanej rodziny, której nic tak na prawdę nie spaja. Po mistrzowsku przeniósł ją na ekran w 1958 roku Richard Brooks, obsadzając w głównych rolach Paula Newmana i Elizabeth Taylor.

PIĄTEK (18 stycznia):

19:00 – „NA PEŁNYM MORZU” (Sławomir Mrożek), reż. Hubert Zimoląg – spektakl Teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie dramatu Sławomira Mrożka – sala teatralna I LO (bilet 10 zł)

REŻYSERIA: Hubert Zimoląg

OBSADA: Malwina Dutkiewicz, Anna Król, Marta Olech, Nina Putyńska

Czas trwania spektaklu: ok. 50 minut

Od razu po zakończeniu spektaklu odbędzie się panel dyskusyjny.

Spektakl „Na pełnym morzu” wg Sławomira Mrożka to kolejna adaptacja tego wielkiego dramaturga w Teatrze Hybrydy UW w 5. rocznicę jego śmierci. Tym razem Teatr Hybrydy UW wziął na warsztat tekst z przełomu lat 50. i 60. ubiegłego wieku, który jak większość sztuk mistrza Mrożka, nie zestarzał się i wciąż niesie uniwersalny przekaz treści, metafor i symboli. I sztuki, obok jej kunsztu dramaturgicznego, daje jej interpretatorom ogromne pole do popisu. Reżyser przeniósł akcję sztuki do szpitala psychiatrycznego, gdzie bohaterami, wbrew oryginałowi, są cztery kobiety. Dyscyplina i z góry ustalone zasady funkcjonowania tego miejsca nie odpowiadają jednak pensjonariuszkom, które mają chytry plan. Czy i jak go zrealizują widzowie dowiedzą się podczas spektaklu.

SOBOTA (19 stycznia):

17:30 – „LIST Z DALEKA” (Paweł Leszkowicz) – czytanie sztuki w wykonaniu aktorów Teatru Pneumatycznego oraz Teatru Hybrydy UW – Miejski Dom Kultury (wstęp wolny za pobraniem wejściówek)

20:30 – BIRTHDAY PARTY – Miejski Dom Kultury (wejściówka 5 zł)

Zaplanowana na sobotę impreza Birthday Party, ze względu na powagę chwili, zostaje odwołana.

Istnieje możliwość nabycia karnetu (obejmującego wszystkie wydarzenia) w cenie 40 zł. Karnety i bilety na pojedyncze wydarzenia do nabycia w Augustowskich Placówkach Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59

Szczegóły

Start:
Styczeń 14
Koniec:
Styczeń 19
Koszt:
40zł

Miejsce

Augustów
Augustów, Polska + Google Map

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: