- wydarzenie już minęło.
100-lecia odzyskania Niepodległości – obchody w Suwałkach
Zgodnie z wieloletnią tradycją Muzeum Okręgowe w Suwałkach, GRH „Garnizon Suwałki” i Związek Piłsudczyków RP Ziemi Suwalskiej włączają się w akcję Światło pamięci Niezwyciężonym w dekadę 100-lecia odzyskania Niepodległości, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Grupa Wschód z Białegostoku.
W poniedziałek 10 listopada około godziny 17 zapalimy znicze na grobach tych, którzy złożyli swoje życie za Ojczyznę i spoczywają na byłym cmentarzu garnizonowym obecnie cmentarzu parafii pw. św. Piotra i Pawła w Suwałkach (zbiórka przy bramie cmentarza).
Na cmentarzu parafialnym przy ulicy Bakałarzewskiej znicze zapalą Związek Piłsudczyków RP Ziemi Suwalskiej wraz z uczniami Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego oraz członkami Narodowej Suwalszczyzny (zbiórka pod pomnikiem POW).
Zapraszamy do udziału mieszkańców Suwałk.
Razem oddajmy hołd bohaterom Niepodległości.




