Reklama
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

14. edycja koncertu pamięci Tadeusza Nalepy w Suwałkach – ZMIANA TERMINU

15 maja @ 19:00 - 20:00

30zł

Muzyczna podróż sentymentalna miłośników twórczości ojca polskiego bluesa. Gośćmi Tomasza Kierejszy będą znakomici polscy bluesmani, m.in. muzycy legendarnego Breakoutu – Darek Kamiński i Krzysztof Filipkowski, basista Free Blues Band Krzysztof Szmatłoch oraz harmonijkarz Jacek “Woda” Stachurski (Tortilla Flat, After Blues).

Bilety: 30 zł

Twórczość Tadeusza Nalepy wyznaczyła nowy kierunek nie tylko w muzyce bluesowej, a jego muzyka nadal elektryzuje starych i nowych słuchaczy. Nazwisko Nalepa jest powszechnie rozpoznawalną marką muzyczną, na równi z nazwą kultowego The Breakout, zespołu, który swoją stylistyką nakreślił nowy, rock-bluesowy trend w polskiej muzyce rozrywkowej. Tradycja muzycznych spotkań  z twórczością Tadeusza Nalepy żywa jest również w bluesowych Suwałkach. Kultywuje ją Tomasz Kierejsza, pedagog i bluesman zafascynowany twórczością słynnego bluesmana, z którym miał szczęście wielokrotnie występować na jednej scenie, inicjator corocznych koncertów upamiętniających jego twórczość. W tym roku przypomni suwalczanom muzykę ojca polskiego bluesa już po raz czternasty, a na scenie Sali im. A. Wajdy spotkają się muzycy zespołu South Side Blues.

Jacek Woda Stachurski – muzyk, wirtuoz gry na harmonijce ustnej, który przez wiele lat współpracował z zespołem Tortilla Flat z Torunia. Wielokrotnie występował z Mirą Kubasińską i zespołem After Blues ze Szczecina. Był też gościem Suwaki Blues Festiwalu z grupą muzyczną Dreszcz (2014 r. i 2019 r.) a także, z duetem akustycznym Free Acoustic Band. Współpracował ze szczecińską grupą Free Blues Band, z którą wraz z Tadeuszem Nalepą zagrali wspólny koncert w 1995 roku.

Darek Kamiński – znany i ceniony perkusista, który grał z Tadeuszem Nalepą przez prawie 10 lat wraz z zespołem Free Blues Band. Zagrali razem m.in. ostatni koncert w życiu Nalepy, który odbył się w Tyńcu w Czechach. Darek Kamiński jest związany z takimi muzycznymi grupami jak After Blues i The Breakout. Na co dzień pracuje jako instruktor i pedagog w domach kultury, gdzie udziela lekcji gry na perkusji.

Krzysztof Szmatłoch – znany basista, współpracujący przez ponad 20 lat z formacja bluesową Free Blues Band, która była gościem wielu znanych festiwali muzycznych w Polsce m.in.  w Jarocinie, Toruniu, Sopocie, oraz wielu innych festiwalach i przeglądach muzycznych. Dwukrotnie był gościem Suwałki Blues Festiwal oraz 5 edycji koncertu pamięci Tadeusza Nalepy. Na co dzień Krzysztof Szmatłoch jest znanym i cenionym okulistą.

Tomasz Kierejsza – suwalski bluesman zafascynowany twórczością Tadeusza Nalepy, który miał szczęście zagrać z Mistrzem. Inicjator corocznych suwalskich koncertów upamiętniających twórczości ojca polskiego bluesa. Założyciel bluesowej formacji Dreszcz, działającej prawie 18 lat, współpracuje również z zespołem The Breakout.

Krzysztof Filipkowski – znany i ceniony pianista współpracujący z zespołami tj. Night Come, Dreszcz, Brutal. Jest również związany z zespołem The Breakout.

Szczegóły

Data:
15 maja
Godzina:
19:00 - 20:00
Koszt:
30zł

Miejsce wydarzenia

Suwalski Ośrodek Kultury
ul. Papieża Jana Pawła II 5
Suwałki, 16-400 Polska
+ Google Map

Leave a Reply

%d bloggers like this: