2.7 C
Suwałki
czwartek, 20 lutego, 2020
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

19. Wielka Muzyczna Majówka w Rozmarino w Suwałkach

26 kwietnia 2019 @ 19:00 - 3 maja 2019 @ 19:00

Siedem wyjątkowych dni z muzyką w Rozmarino. Wszystko w ramach Wielkiej Majówki Muzycznej. Wydarzenie odbędzie się w Rozmarino już po raz 19. Tradycyjnie wstęp na koncerty Wielkiej Majówki Muzycznej nie jest biletowany. Warto jednak zarezerwować miejsce pod nr tel. 87 5632400 (rezerwacja 5 zł/osoba).

26 kwietnia (piątek) – Adam Zalewski akustycznie

Wokalista, gitarzysta, basista, autor tekstów i muzyki, będącej fuzją różnych gatunków – od piosenki autorskiej przez folk, blues, i rocka osadzonych w akustycznym brzmieniu. Adam Zalewski w piątek – 26 kwietnia wystąpi w Rozmarino. Początek koncertu o godz. 19.00. Zapraszamy!

„Zagram Wam kilka swoich autorskich piosenek, oraz parę utworów naszych rodzimych wykonawców, również tych którzy już są po drugiej stronie takich jak T. Nalepa i R. Riedel. Serdecznie zapraszam”.

27 kwietnia (sobota) – Project Dżem

Najpiękniejsze i najbardziej znane utwory zespołu Dżem w sobotę – 27 kwietnia o godz. 19.00 w Rozmarino zaprezentuje zespół The Fret. W tym roku przypada 10 lat działalności grupy. Zespół wielokrotnie był gościem suwalskich Zaduszek, występował podczas Dni Suwałk i innych imprez w mieście. Muzycy The Fret grali koncerty w miastach regionu, ale też w litewskim w Alytusie i w Rosji – w Czerniachowsku.

Obecny skład zespołu to:
Tomasz Kierejsza – gitary i wokal
Mariusz Panasiewicz – gitara basowa
Roman Bejnar – klawisze i wokal
Krzysztof Anuszkiewicz – perkusja

30 kwietnia (wtorek) – Goldies Oldies

Zapraszamy na majówkę w gorących rytmach z niezapomnianymi przebojami wielkich gwiazd w ciekawych aranżacjach i rytmach: swing, jazz, latino, bassa nova po angielsku, hiszpańsku i portugalsku. We wtorek – 30 kwietnia o godz. 19.00 w Rozmarino zagra zespół GOLDIES OLDIES.

Zespół wykonuje znane standardy wielkich gwiazd takich jak: Frank Sinatra, Nat King Cole, Ray Charles, Santana, Eric Clapton, Julie London czy Astrud Gilberto. Będzie można usłyszeć: Cheek to cheek, Georgia, Blue Moon, Quizas, Besame mucho, Historia de un amor, Czarny Orfeusz, The girl from Ipanema, Black Magic Woman, Over the rainbow, Autumn leaves, Route 66, Blues everywhere I go i inne. Serdecznie zapraszamy!

1 maja (środa) – Dreszcz

W Rozmarino w środę – 1 maja wystąpi zespół Dreszcz. Początek wydarzenia o godz. 19.00.

Dreszcz (anglojęzyczna nazwa Shiver Blues Band) powstał w 2003 r. Repertuar zespołu to kompozycje z tekstami i muzyką Tomasza Kierejszy. Dreszcz wykonuje także obszerny materiał ze znanymi utworami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Oprócz tego gra znane i lubiane covery takich wykonawców jak: BB King, Stevie Ray Voughan, John Mayall, Eric Clapton, Rory Gallagher, Allman Brothers Band, Gary Moor czy ZZ Top.

Dreszcz występuje na wielu imprezach związanych z bluesem np. Bluesowe Zaduszki, Dni Suwałk, jest także zapraszany na koncerty do: Augustowa, Ełku, Olecka, Gołdapi, Białegostoku, Szczecina czy Torunia. Grał na Litwie – w Mariampol, Wilnie, Kownie i Alytusie.

Zespół, już trzykrotnie, gościł na Suwałki Blues Festival. Ma także na swym koncie występ na największym festiwalu bluesowym na Litwie Bliuzo Naktys. Dwukrotnie reprezentował Suwałki na festiwalu Bay Car Blues we Francji.

Obecny skład zespołu to:
Tomasz Kierejsza – gitary i wokal,
Andrzej Jasiński – gitara basowa i wokal,
Krzysztof Filip Filipkowski – instrumenty klawiszowe
Zygmunt Zymek Szulc – perkusja

2 maja (czwartek) – Piano Blues Band

W czwartek – 2 maja w Rozmarino wystąpi zespół Piano Blues Band. Początek koncertu o godz. 19.00.
Zespół Piano Blues Band powstał w 2009 r. w składzie 3 osobowym grając standardy bluesowe. Do niewątpliwych sukcesów należy występ z Suwalską Orkiestrą Kameralną jesienią 2013 r. z projektem pamięci Tadeusza Nalepy, podczas Suwałki Blues Festiwal 2014 pod dyrekcją M. Bambinowa oraz występ na Suwałki Blues Festiwal 2015 z skrzypkiem A. Marszałkiem. Obecnie zespół liczy siedem osób. W repertuarze zespołu znajdziemy kompozycje lidera zespołu, pianisty i aranżera – K. Krzesickiego oraz standardy bluesowe.

Skład:
Krzysztof Krzesicki – lider, piano, aranżacje
Michał Sowul – śpiew
Daniel Dobko – gitara basowa
Jurek Korzun – perkusja
Tomasz Kierejsza- gitara
Kacper Surażyński – trąbka
Dominik Kosiński – saksofon
Szymon Koprowski – puzon

3 maja (piątek) – Jam Session

60. edycji, 5 lat grania – przed nami w piątek – 3 maja jubileuszowe jam session w Rozmarino. Zaczynamy o godz. 19.00. Zapraszamy serdecznie! Czekamy zarówno na Muzyków, jak i Słuchaczy!
4 maja (sobota) – Zmiana Wachty

Nie ma Wielkiej Majówki Muzycznej w Rozmarino bez szantowania w wykonaniu zespołu Zmiana Wachty. Tym razem spotykamy się w sobotę – 4 maja. Zapraszamy! Godz. 19.00.

Szczegóły

Start:
26 kwietnia 2019 @ 19:00
Koniec:
3 maja 2019 @ 19:00

Miejsce

Ogród Rozmarino
ul. Kościuszki
Suwałki, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: